• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Orzeczenie z dnia 21 maja 2003 r.

14:20, 21.05.2003
Orzeczenie z dnia 21 maja 2003 r. Rada Etyki Mediów Komisja Etyki TVP S.A., wyraża niepokój eskalacją medialnych ataków na naszą instytucję i jej pracowników oraz brakiem reakcji w tej sprawie ciał do tego powołanych – w tym także Rady Etyki Mediów.

Rada Etyki Mediów Komisja Etyki TVP S.A., wyraża niepokój eskalacją medialnych ataków na naszą instytucję i jej pracowników oraz brakiem reakcji w tej sprawie ciał do tego powołanych – w tym także Rady Etyki Mediów.


Podziel się:   Więcej
Komisja Etyki TVP S.A. – odpowiedzialna za przestrzeganie norm etycznych w programach TVP– unika zabierania głosu w sprawach wykraczających poza obowiązujące kompetencje. Powtarzające się zarzuty i pomówienia wysuwane przez niektóre media wobec ogółu pracowników naszej firmy, skłaniają nas do zwrócenia się o zajęcie stanowiska przez Radę Etyki Mediów.

Próba uwikłania całego zespołu TVP S.A. w bieżący spór o charakterze polityczno–biznesowym, dowolne posługiwanie się w publikacjach „informacjami nieoficjalnymi” – kształtują nie tylko zbiorowy portret instytucji, ale także wizerunek jej szeregowych pracowników.

Dla wielu naszych kolegów – dziennikarzy – telewizja publiczna stała się łatwym tematem do przedstawiania sensacyjnych doniesień i zbiorowego oskarżania dziennikarzy telewizji publicznej o polityczne związki i zależności. Trudno dziwić się żalowi tych wszystkich, dla których dziennikarstwo pozostało społeczną misją, którzy po prostu tworzą od lat program telewizyjny. Tych, którzy zawodowego sukcesu nie przeliczają na finansowy wynik, a mierzą go przede wszystkim społecznym efektem swojej pracy.

Semantyczny spór o charakter wyróżnienia przyznanego TVP S.A. przez EBU za osiągnięcia w roku 2002, odebrał pracownikom telewizji publicznej wszelką satysfakcję.
Warto przypomnieć, że o randze naszej instytucji, jej dokonań, decydują przede wszystkim widzowie. Należy podkreślić, że w wielu krajach telewizja publiczna chroniona jest jako dobro narodowe.

W oczach pracowników telewizji niesprawiedliwe jest także obarczanie ich winami, nie zawsze udokumentowanymi, kolejnych kierownictw TVP S.A. Nazywano ich „ludźmi Walendziaka, Miazka, a teraz Kwiatkowskiego”. To nie tak – są przede wszystkim ludźmi Telewizji Publicznej.

Przewodnicząca: Krystyna Jędrzejewska
członkowie: Halina Marszałek–Mrozowska Andrzej Matynia Krzysztof Miklaszewski Jadwiga Nowakowska Stanisław Pieniak Anna Wójcik–Rydlewska