• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Dekorady” - podwójna dawka

12:01, 18.11.2015
„Dekorady” - podwójna dawka Jak przenieść cały klimat Norwegii do mieszkania w Gdańsku? Jak urządzić mieszkanie na wynajem dla studentów? Projektanci z „Dekorad” odpowiedzą na wszelkie pytania! Niedziela, godz. 14.20.

Jak przenieść cały klimat Norwegii do mieszkania w Gdańsku? Jak urządzić mieszkanie na wynajem dla studentów? Projektanci z „Dekorad” odpowiedzą na wszelkie pytania! Niedziela, godz. 14.20.

Skandynawskie wnętrze ociepla pomarańczowy wygodny fotel (mat. dystr.)
Skandynawskie wnętrze ociepla pomarańczowy wygodny fotel (mat. dystr.)

Podziel się:   Więcej
Odc. 17: W efekcie metamorfozy powstało wnętrze wyjątkowe, niepowtarzalne i pełne unikatowych dekoracji i pamiątek. Nie jest to wnętrze w typowo skandynawskim stylu, jednak klimat dalekiej Północy mocno zaznacza się w niektórych pomieszczeniach. W mieszkaniu przeplatają się elementy rustykalne, jak betonowe lampy czy ława, z elementami stylu klasycznego, którego reprezentantem jest piękny, masywny kominek. Dzięki fantastycznym, designerskim dodatkom wnętrze nabrało bardzo indywidualnego charakteru. Widać tu nie tylko rękę projektanta, ale też samej właścicielki mieszkania. Najważniejsze jest bowiem, by nasza inwestorka, mimo wielu lat spędzonych poza granicami kraju, czuła się tu jak w domu.

W części jadalnianej w oczy rzuca się przede wszystkim klasyczny, bielony regał, duży drewniany stół i prosta sofa w typowo skandynawskim stylu. Wszystkie te elementy idealnie ze sobą współgrają. W salonie odnajdujemy więcej elementów charakterystycznych dla stylu skandynawskiego. Znajdują się tu między innymi rustykalny stół, betonowe lampy a także piękny i obłędnie wygodny fotel. Dzięki cegle udało się do tego wnętrza przemycić także część Norwegii, która jest tak bliska sercu naszej inwestorki. Kontrastem dla tej surowej ściany jest klasyczny, masywny biokominek. Styl skandynawski mocno zaznacza się w przypadku aneksu kuchennego. Biel szafek i błyszczące płytki nad blatem sprawiają wrażenie schludnej i uporządkowanej przestrzeni.

odc. 18: W przedpokoju loftowy klimat tworzy ściana z czarnej cegły, która jednocześnie oddziela to wnętrze od kuchni. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni w tym niewielkim wnętrzu udało się zmieścić dużą, pojemną szafę wnękową. Kuchnia połączona z jadalnią stanowi część wspólną mieszkania. Biała zabudowa kuchenna została zaprojektowana na całej ścianie – dzięki temu do dyspozycji mamy długi blat roboczy i mnóstwo praktycznych szafek kuchennych. Wszystkie sprzęty kuchenne i agd, jak lodówka, zmywarka i kuchenka zostały osadzone w bliskim sąsiedztwie, we wnęce. Dzięki temu użytkowanie kuchni jest też niezwykle wygodne.

Kącik jadalniany to przede wszystkim duży, drewniany stół w rustykalny stylu i białe krzesła. Nad stołem zawisła duża, designerska jasna lampa. Kuchnia i jadalnia znajdują się w pomieszczeniu roboczo zwanym „ślepym”. Oznacza to, że nie ma ono własnego okna. Aby doświetlić to wnętrze naturalnym światłem architekci zaprojektowali duże przeszklone drzwi przesuwne, które prowadzą do dwóch sypialni. Dzięki takiemu rozwiązaniu do kuchni i jadalni światło dzienne przenika nawet przy zamkniętych drzwiach. Także w tej części wspólnej udało się wygospodarować miejsce na pożyteczne schowki. W dużej zabudowie znalazło się również miejsce na pralkę. W jasnej łazience powierzchnię dodatkowo powiększają lustra, które kryją kolejne schowki. Znalazło się tu miejsce na kabinę prysznicową i bidet. W jednej i drugiej sypialni znalazło się miejsce na wygodne łóżko i kolejne zabudowy. Dzięki temu każdy z użytkowników mieszkania ma swoje własne miejsce na przechowywanie prywatnych rzeczy.