Scenariusz Macieja Pisuka do filmu „Jesteś Bogiem”, czekał na realizację blisko dziesięć lat, przechodząc z rąk do rąk kolejnych producentów, którzy konsekwentnie odrzucali propozycję. W końcu oparta na faktach historia powstania hiphopowej grupy muzycznej Paktofonika trafiła jednak na ekran, zdobywając aplauz widzów i duże uznanie krytyki.
Film otwiera scena z pożegnalnego koncertu Paktofoniki w marcu 2003 roku, w katowickim Spodku. Następnie akcja przenosi się 5 lat wcześniej, do roku 1998, kiedy to hiphopowa grupa rozpoczęła swoją działalność. Zespół powstał z inicjatywy Wojciecha „Fokusa” Alszera, który zaproponował wspólne granie Sebastanowi „Rahimowi” Salbertowi i Piotrowi „Magikowi” Łuszczowi, muzykowi z popularnej kapeli Kaliber 44. Chłopcy pochodzą ze Śląska, tu się urodzili, tu dorastali, z tym miejscem jest związane całe ich dotychczasowe życie. Dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków.
„Jesteś Bogiem” to dzieje legendarnego zespołu, a zarazem historia wkraczania w dorosłość młodego chłopaka, który nagle musi się odnaleźć w roli ojca i męża. Równolegle z rozwojem kariery Paktofoniki widz śledzi miłosne perypetie „Magika”. Kiedy niespodziewanie dowiaduje się, że jego dziewczyna, Justyna jest w ciąży, przeżywa szok. Dwudziestolatek stoi dopiero u progu kariery muzycznej, wraz z kumplami snuje wielkie plany na przyszłość.
Paktofonika została założona w 1998 r., a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.
Film „Jesteś Bogiem” został wręcz obsypany nagrodami, a najważniejsze z nich to przyznane na festiwalu w Gdyni: Nagroda dziennikarzy dla Leszka Dawida, Nagroda internautów Wirtualnej Polski dla Leszka Dawida, Wschodząca gwiazda Elle - Marcin Kowalczyk, Najlepszy debiut reżyserski lub drugi film - Leszek Dawid, Najlepsza drugoplanowa rola męska - Dawid Ogrodnik i Tomasza Schuchardt. Na gdyńskim festiwalu film otrzymał także Bursztynowe Lwy oraz nagrodę MocArt RMF Classic w kategorii Wydarzenie roku. Przyznano ponadto Złote Kaczki w trzech kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor - Marcin Kowalczyk i Najlepszy scenariusz dla Macieja Pisuka.
Reżyseria: Leszek Dawid
Scenariusz: Maciej Pisiuk
Obsada: Marcin Kowalczyk, Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt, Arkadiusz Jakubik, Marcin Dorociński, Przemysław Bluszcz i inni.