Czas honoru Wiosną 1941 grupa przeszkolonych w Anglii polskich żołnierzy zostaje zrzucona na teren okupowanej Polski. Dywersanci otrzymują fikcyjne życiorysy. Bronek mieszka u kolejarza Edwarda Buczkowskiego i jego młodej żony, Wisi. Janek ukrywa się u stolarza Maciejewskiego. Bronek, Czarny, zostaje dowódcą oddziału, złożonego z rodzeństwa - Zadry, Stefana i Muchy. Karol namawia Wandę, by włączyła się do Szpitalnego Komitetu Pomocy Więźniom.
Wiosną 1941 grupa przeszkolonych w Anglii polskich żołnierzy zostaje zrzucona na teren okupowanej Polski. Dywersanci otrzymują fikcyjne życiorysy. Bronek mieszka u kolejarza Edwarda Buczkowskiego i jego młodej żony, Wisi. Janek ukrywa się u stolarza Maciejewskiego. Bronek, Czarny, zostaje dowódcą oddziału, złożonego z rodzeństwa - Zadry, Stefana i Muchy. Karol namawia Wandę, by włączyła się do Szpitalnego Komitetu Pomocy Więźniom.
Werbuje także do współpracy starego znajomego, Woźniaka. W kościele Wanda i Woźniak składają przysięgę konspiracyjną. Janek poznaje chłopaka, który ma kontakty w getcie i może pomóc w odnalezieniu Leny. Czesław, oczekujący z Michałem na rozkazy w dworku pod Warszawą, dowiaduje się od dowódcy, że Władek zniknął. Władek brutalnie przesłuchiwany na Szucha, po nieudanej próbie ucieczki, sięga po pastylkę z cyjankiem... Głównym wątkiem serialu jest uwięzienie jednego z bohaterów na Pawiaku oraz realizowany przez Niemców misterny plan stworzenia fikcyjnej organizacji niepodległościowej, która przenika do struktur Armii Krajowej. Prywatne oraz konspiracyjne ścieżki naszych bohaterów przecinają się w rzeczywistości okupowanej Warszawy, prowadząc do dramatycznego finału.