Wiadomość została wysłana.
§ 1
Organizatorem Naboru jest Telewizja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. J. P. Woronicza 17, wpisana pod nr KRS 0000100679 do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o numerze identyfikacji podatkowej NIP 521-04-12-987 i kapitale zakładowym wpłaconym całkowicie w wysokości 286 596 500,00 zł, zwana dalej: „Organizatorem”.
§ 2
Regulamin określa ramowe warunki i zasady pozyskania projektów audycji telewizyjnych o tematyce związanej z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości (zwanych dalej „Projektami”, na potrzeby programowe anten TVP, zwanego dalej „Naborem”. Regulamin dostępny jest na stronach internetowych www.tvp.pl oraz w siedzibie Organizatora.
§ 3
1. W Naborze mogą wziąć udział pracownicy oraz współpracownicy Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej S.A. 2. Zgłaszane projekty opiniuje Dyrektor Oddziału, w którym pracuje lub współpracuje autor projektu. § 4 Celem Naboru jest pozyskanie Projektów audycji o tematyce związanej z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, w następujących kategoriach: audycje cykliczne, o czasie emisji jednego odcinka do 25 min., filmy dokumentalne o czasie emisji 25 lub 50 min., reportaże o czasie emisji do 25 min.
§ 5
1. Projekt audycji cyklicznej powinien uwzględniać następujące założenia: a) adresat: ogół widowni, b) cel: popularyzacja wiedzy historycznej, edukacja historyczna, c) forma: magazyn.
2
2.
Projekt audycji cyklicznej powinien zawierać:
a) ogólne założenia projektu (eksplikacja autorska),
b) ramowy scenariusz – z podziałem na stałe moduły, opisem koncepcji narracyjnej i ewentualnie scenograficznej,
c) szczegółowy konspekt (szpigiel) pierwszych trzech odcinków na podstawie wybranych przez autora tematów,
d) charakterystykę postaci prowadzących/gospodarzy i innych stałych postaci z opisem ich roli w programie,
e) ogólną charakterystykę (kategorie) pozostałych postaci – np. zaproszonych gości, ekspertów, bohaterów reportaży itp.,
f) koncepcję interaktywności programu (media społecznościowe, obecność w Internecie, pozaekranowy kontakt z widownią),
g) informację o autorze.
§ 6
1. Projekt filmu dokumentalnego, powinien uwzględniać następujące założenia:
a) adresat: ogół widowni,
b) cel: popularyzacja wiedzy historycznej szczególnie w zakresie odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzacja wiedzy o procesach historycznych, które doprowadziły do odzyskania Niepodległości, postaciach historycznych, które odegrały szczególną rolę w procesie odzyskiwania niepodległości, refleksja nad współczesnym patriotyzmem Polaków.
2. Zgłaszany projekt filmu dokumentalnego powinien zawierać:
a) ogólne założenia projektu (eksplikacja autorska),
b) scenariusz – z opisem założeń artystycznych, konstrukcyjnych i koncepcji narracyjnej,
c) szczegółowy opis bohaterów, zdarzeń; osób występujących w filmie,
d) informację o autorze.
§ 7
1. Projekt reportażu, powinien uwzględniać następujące założenia:
a) adresat: ogół widowni,
b) cel: budowanie wspólnoty narodowej, debata dotycząca form współczesnego patriotyzmu, ochrony dziedzictwa narodowego i kultywowania tradycji, dziedzictwo niepodległości,
c) forma: samodzielny reportaż o dowolnej formie realizacyjnej i konwencji narracyjnej.
§ 8
Do każdego Projektu można dołączyć materiały dodatkowe, pozwalające na lepsze zrozumienie idei i kształtu proponowanej audycji.
3
§ 9
Składany w Naborze Projekt powinien być dziełem oryginalnej twórczości Zgłaszającego, który posiada do niego pełne prawa majątkowe wraz z prawem do jego rozporządzania na wszystkich polach eksploatacji.
§ 10
1. W celu prawidłowego przystąpienia do Naboru, do każdego Projektu należy załączyć wypełniony i podpisany Formularz Zgłoszenia, będący załącznikiem do niniejszego regulaminu.
2. Formularz Zgłoszenia, Projekt oraz materiały dodatkowe należy sporządzić w języku polskim.
3. Zgłoszenia do Naboru można dokonać w formie pisemnej na adres: Telewizja Polska S.A., ul. J. P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa, TVP Historia, blok D, pokój nr 405, lub elektronicznie na adres: historia@tvp.pl.
4. Wszystkie materiały przesłane droga elektroniczną muszą być zapisane w plikach w formacie Word (w wersji tylko do odczytu) lub PDF.
§ 11
Zgłoszenie do uczestnictwa w Naborze jest równoznaczne ze złożeniem Organizatorowi oświadczeń, że:
1) Zgłaszający zapoznał się z niniejszym Regulaminem i akceptuje jego treść.
2) Zgłaszający ponosi pełną odpowiedzialność prawną za działania lub własne zaniechania w razie nieposiadania uprawnień do zgłoszenia Projektu w Naborze bądź naruszenia praw autorskich lub dóbr osobistych osób trzecich. W przypadku zgłoszenia słusznych roszczeń osób trzecich wobec Organizatora, Zgłaszający zobowiązuje się do zaspokojenia tych roszczeń i zwolnienia Organizatora z odpowiedzialności z tego tytułu.
3) Zgłaszający udziela Organizatorowi nieodpłatnej licencji do korzystania ze wszystkich materiałów zawartych w Projekcie na czas trwania Naboru, do celów związanych z Naborem.
4) Zgłaszający przez czas trwania Naboru nie może udostępniać w sposób pośredni lub bezpośredni Projektu innemu nadawcy lub producentowi telewizyjnemu.
5) Zgłaszający w całości pokrywa wszelkie koszty wynikające z przygotowania Projektu i udziału w Naborze.
6) Zgłaszający odpowiada za wady prawne Projektu i oświadcza, że Projekt nie jest przedmiotem zastawu, ani innych obciążeń.
§ 12
1. Zgłoszenia do Naboru odbywają się w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia Naboru. Zgłoszenia złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
4
2. Organizator poinformuje o zakończeniu i rozstrzygnięciu Naboru po zatwierdzeniu jego wyników przez Zarząd TVP S.A. w terminie do 100 dni od daty ogłoszenia Naboru na stronach internetowych Organizatora: www.historia.tvp.pl i www.tvp.pl.
§ 13
1. O zakwalifikowaniu projektu do realizacji decyduje Komisja Kwalifikacyjna powołana zgodnie z Uchwałą Zarządu Spółki telewizja Polska S.A.
2. W celu przeprowadzenia dodatkowej analizy w zakresie oceny merytorycznej Projektów, Komisja Kwalifikacyjna może posiłkować się opiniami ekspertów.
3. Ocena Projektów dokonywana przez Komisję Kwalifikacyjną składa się z trzech etapów: ocena formalna otrzymanych Zgłoszeń, ocena merytoryczna Projektów pod względem artystycznym i warsztatowym oraz rozmowa podczas spotkania (pitchingu) ze Zgłaszającymi, których Projekty zakwalifikowano do trzeciego etapu.
4. Komisja Kwalifikacyjna może wyłonić w każdej kategorii więcej niż jeden lub nie wyłonić żadnego Projektu.
5. Organizator oraz Komisja Kwalifikacyjna nie udzielają informacji na temat oceny Projektów na poszczególnych etapach Naboru.
6. Organizator zastrzega sobie prawo informowania o zakwalifikowaniu do poszczególnych etapów wyłącznie uczestników, których Projekty zostały zakwalifikowane do etapu trzeciego.
7. O wynikach Naboru uczestnicy zostaną powiadomieni drogą elektroniczną na adres mailowy podany w Formularzu Zgłoszenia.
§ 14
1. Zgłaszającym, których Projekty zostaną wyłonione przez Komisję Kwalifikacyjną Organizator zaproponuje zawarcie umowy na przeniesienie na Organizatora autorskich praw majątkowych i pokrewnych do Projektu, w sposób nieograniczony terytorialnie i czasowo, na następujących polach eksploatacji:
1) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania – wytwarzanie egzemplarzy jakąkolwiek techniką w tym drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego, optycznego, techniką analogową lub cyfrową; w dowolnym systemie lub formacie; na wszelkich nośnikach, w tym nośnikach audio lub video, nośnikach papierowych lub podobnych, światłoczułych, magnetycznych, optycznych, dyskach, kościach pamięci, nośnikach komputerowych lub innych nośnikach zapisów i pamięci,
2) w zakresie obrotu oryginałem lub egzemplarzami wytworzonymi zgodnie z pkt 1 – wprowadzenie do obrotu, najem, użyczenie,
3) w zakresie rozpowszechniania w inny sposób, niż określony w pkt. 2
a) wszelkie nadawanie i reemitowanie, w tym za pomocą wizji lub fonii przewodowej lub bezprzewodowej, przez stacje naziemne, za pośrednictwem satelity, w sieciach kablowych, telekomunikacyjnych lub multimedialnych lub innych systemach przekazów (w tym simulcasting, webcasting); w sposób niekodowany lub kodowany, w obiegu otwartym lub zamkniętym; w jakiejkolwiek technice (w tym analogowej lub cyfrowej), systemie 5 lub formacie, z lub bez możliwości zapisu, w tym w serwisach tekstowych, multimedialnych, internetowych, telefonicznych lub telekomunikacyjnych,
b) wszelkie publiczne udostępnianie scenariusza (w tym w ramach audycji) w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym, w tym poprzez stacje naziemne, za pośrednictwem satelity, sieci kablowe, telekomunikacyjne lub multimedialne, bazy danych, serwery lub inne urządzenia i systemy, w tym także osób trzecich, w obiegu otwartym lub zamkniętym, w jakiejkolwiek technice, systemie lub formacie, z lub bez możliwości zapisu, w tym też w serwisach wymienionych w lit.a),
c) wszelkie publiczne odtwarzanie, wyświetlanie, wykonanie.
2. Zgłaszającym, których Projekty zostaną wyłonione przez Komisję Kwalifikacyjną dodatkowo może zostać zaproponowana możliwość współpracy przy realizacji Projektu.
3. Korespondencja pomiędzy Zgłaszającym a Organizatorem odbywa się za pomocą poczty elektronicznej. Ustala się następujący adres do korespondencji z Organizatorem: historia@tvp.pl. § 15 1. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu.
2. Decyzje Organizatora są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
3. Do wszystkich postanowień Regulaminu stosuje się przepisy prawa polskiego.
4. Nieprzestrzeganie lub niedopełnienie przez Zgłaszającego postanowień Regulaminu będzie skutkowało wykluczeniem danego Projektu z Naboru.
5. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.
6. Organizator zastrzega sobie prawo unieważnienia Naboru, bez podania przyczyn.
Załącznik: Formularz Zgłoszenia