• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP Historia na Wileńszczyźnie

12:40, 09.05.2018
TVP Historia na Wileńszczyźnie

Sygnał TVP Historia dostępny na Wileńszczyźnie
Sygnał TVP Historia dostępny na Wileńszczyźnie

Podziel się:   Więcej
TVP Info, TVP Polonia oraz TVP Historia zostały udostępnione widzom na Wileńszczyźnie korzystającym z telewizji naziemnej.
Po wprowadzeniu w 2017 roku kanałów TVP do oferty litewskich operatorów kablowych, Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP podjęło kolejne działania na rzecz zwiększenia zasięgu na Litwie. Efektem jest zawarcie umowy ze spółką Litewskie Centrum Radia i Telewizji Telecentras przy współpracy rządu Polski i Litwy.
Umowa dotyczy cyfrowej naziemnej reemisji trzech kanałów TVP: TVP Info, TVP Polonia oraz TVP Historia. Została zawarta na trzy lata, z możliwością dwukrotnego przedłużenia o jeden rok. Dzięki temu, polskojęzyczni mieszkańcy Wileńszczyzny mają do dyspozycji kolejny sposób odbierania kanałów TVP oprócz sygnału telewizji satelitarnej i kablowej.
- Jest to przełom zwłaszcza w przypadku TVP Historia – mówi Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP. Dotychczas kanał ten nie był dostępny za granicą, a obecnie z bogatą ofertą filmów dokumentalnych i programów o tematyce historycznej mogą zapoznać się polskojęzyczni mieszkańcy Wileńszczyzny. Bogata historia życia i pracy Polaków na Litwie zasłużyła na szerokie pokazanie na antenie TVP Historia – dodaje.
TVP Historia jest jednym z najpopularniejszych kanałów dokumentalnych w Polsce, który od 11 lat niezmiennie zajmuje miejsce na podium w rankingu kanałów tematycznych. Rolą Anteny TVP jest rozwijanie świadomości historycznej Polaków oraz szeroko rozumiana edukacja historyczna. Widzowie TVP Historia na Litwie będą mogli oglądać najpopularniejsze produkcje: serial „Korona królów”, programy: „Z archiwum zimnej wojny”, „Spór o historię”, „Jak było”, „Było nie minęło”, „Wojownicy czasu” i „Sensacje XX wieku” .