Teatr Telewizji TVP

Aktualności

„To nauka dla wszystkich” – Krystyna Janda o „Zapiskach z wygnania” [NASZ WYWIAD]

„Być może powinna to być lektura obowiązkowa, szczególnie że ta historia jest zapisana z prostotą, bolesnymi szczegółami, realizmem, z godnością i dumą z zachowanego człowieczeństwa w tej trudnej sytuacji” – mówi Krystyna Janda w rozmowie o książce i przedstawieniu „Zapiski z wygnania”. Telewizyjna realizacja spektaklu Teatru Polonia w reżyserii Magdy Umer, będąca adaptacją autobiografii Sabiny Baral, miała premierę w Teatrze Telewizji 6 maja i jest dostępna w TVP VOD.

Największa scena świata – nowa odsłona Teatru Telewizji

Teatr Telewizji od 6 maja zaprasza na premierowe spektakle w nowej oprawie graficznej. Po kilkudziesięciu latach logo i czołówka otrzymują odświeżoną formę, a godzina emisji premier zostaje przesunięta na 20:30. W maju czekają na widzów TVP1 aż 4 premiery spektakli!

Maj pełen teatralnych premier. Pięć nowych spektakli w Teatrze Telewizji

W maju na antenach Telewizji Polskiej Teatr Telewizji pokaże aż pięć premier. Będą to najważniejsze spektakle z polskich scen teatralnych ostatnich sezonów, a także telewizyjne przedstawienie nawiązujące do Teatru Sensacji „Kobra”. Pierwszą z propozycji jest emisja monodramu Krystyny Jandy „Zapiski z wygnania”. Co jeszcze widzowie Teatru Telewizji zobaczą w maju?

Repertuar

Repertuar

Teatr sensacji KOBRA

Mord w hurtowni

Mord w hurtowni

Kapitan milicji prowadzi śledztwo w sprawie zamordowania w hurtowni sekretarza Rady Zakładowej.

Dzień słodkiej śmierci

Akcja opisanych w sztuce wydarzeń rozgrywa się współcześnie (lata siedemdziesiąte) w Warszawie, w środowisku ludzi zajmujących się robieniem nielegalnych interesów. Popełnione morderstwo wykryte zostaje dzięki szybkiej i ofiarnej akcji ówczesnej milicji.

Upiór w kuchni (1976)

Matka i córka prowadzą pensjonat w portowym mieście gdzieś w Anglii. Co jakiś czas któryś z gości ulega śmiertelnemu wypadkowi. Czy inspektorowi policji uda się rozwiązać zagadkę?

14 maja o północy

14 maja o północy

Bogaty przemysłowiec Martin Antofagasta dostaje listy z pogróżkami. Przerażony wynajmuje prywatnego detektywa. Strzegą go również dwaj policjanci. Czy uda się go ochronić? I czy tajemnica wyjdzie na jaw?

Krzyżówka

Krzyżówka

Philip Reynolds (w tej roli Janusz Bylczyński), właściciel motelu i stacji benzynowej, ginie tragicznie pod kołami samochodu. Nic nie wskazuje na to by był to nieszczęśliwy wypadek. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi inspektor Stark (Arkadiusz Bazak).

„Zapiski z wygnania” w Teatrze Telewizji i w TVP VOD

Sprawa Dantona

Sprawa Dantona

W interpretacji Klaty dramat Przybyszewskiej zyskał formę ostrej groteski czy wprost paszkwilu na rewolucję i rewolucjonistów nie tylko z okresu rewolucji francuskiej. Reżyser pokazuje, jak wzniosłe ideały wolności, równości i braterstwa zmieniają się z bezwzględnej rywalizacji politycznej we własną karykaturę.

Zapiski z wygnania

Zapiski z wygnania

Bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki, która wyjechała razem z rodzicami z Polski w roku 1968. Spektakl jest oparty na książce, jednak zobaczymy w nim o wiele więcej.

Prawda

Prawda

Dramat psychologiczny o podłożu kryminalnym. Historia człowieka oskarżonego o zabójstwo młodej sąsiadki 22 lata po dokonaniu morderstwa. Bohater, będący już zupełnie innym człowiekiem, mający własną rodzinę, dla której aresztowanie go musi być szokiem, nie przyznaje się do winy, choć poszlaki przemawiają przeciw niemu. Czy zadziałał u niego mechanizm wyparcia, czy jest niewinnie oskarżony przez nieudolny aparat ścigania?

Gardenia

Gardenia

Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył autorce do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego.

Feblik

Feblik

To opowieść o młodości, dojrzewaniu nastoletniej dziewczyny, ale też o małej społeczności – lękach i mechanizmach, które nią rządzą.

Nasza klasa

Nasza klasa

Portret ciemnej strony relacji polsko-żydowskich, historia osnuta wokół tragedii w Jedwabnem. Bohaterami jest dziesięcioro uczniów jednej klasy, których losy i wzajemne stosunki zostają całkowicie odmienione wskutek wybuchu II wojny światowej.

ZOBACZ WSZYSTKIE