• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

NA NASZEJ ANTENIE

„Kołobrzeska Debata Samorządowa”. Rozmowa o sporze sądowym z Wodami Polskimi

09:15, 20.12.2024
„Kołobrzeska Debata Samorządowa”. Rozmowa o sporze sądowym z Wodami Polskimi <p>Dlaczego Rada Miasta nie powoła komisji w sprawie zamieszkania radnego, nie nadała rondu imienia ofiary mordu żołnierzy sowieckich, nie zgodziła się na zakaz wędkowania w porcie i nie przychyliła się do apelu wójtów w sprawie taryf za wodę i ścieki - to pytania w Kołobrzeskiej Debacie Samorządowej.</p>

Dlaczego Rada Miasta nie powoła komisji w sprawie zamieszkania radnego, nie nadała rondu imienia ofiary mordu żołnierzy sowieckich, nie zgodziła się na zakaz wędkowania w porcie i nie przychyliła się do apelu wójtów w sprawie taryf za wodę i ścieki - to pytania w Kołobrzeskiej Debacie Samorządowej.

o
o

Podziel się:   Więcej

Zaproszenie Jarosława Banasia do „Kołobrzeskiej Debaty Samorządowej” przyjęli: Izabela Zielińska (Klub Radnych Wspólnota Samorządowa), Ryszard Szufel (Klub Radnych KO Kołobrzeg), Bartosz Bieńkowski (Klub Radnych PiS) i Krzysztof Plewko (Klub Radnych Koalicja Samorządowa).

„Kołobrzeska Debata Samorządowa” - CZĘŚĆ I

Pierwsza część „Kołobrzeskiej Debaty Samorządowej” dotyczyła stanowisk klubów radnych w sprawie, niepowołania komisji, która miała sprawdzić gdzie mieszka radny Adrian Tomicki (PiS). Radny Tomicki zadał pytania dotyczące zatrudnienia radnych w spółkach miejskich. Teraz sprawdzenia A. Tomickiego mają dokonać urzędnicy magistratu. Jarosław Banaś pyta więc, czy radni nie zawstydzili się złożonego wniosku do wojewody i czy nie chodzi też o to, że nie tylko radny PiS studiuje poza Kołobrzegiem, ale także radni KO pracują z dala od miasta. Rozpoczęto także dyskusję nad przyczynami, dla których Rada Miasta nie podjęła uchwały w sprawie nadania rondu imienia ofiary mordu żołnierzy sowieckich.

„Kołobrzeska Debata Samorządowa” - CZĘŚĆ II

W drugiej części kontynuowano wymianę stanowisk na temat ronda przy ul. Jedności Narodowej, które nie będzie nazwane imieniem Ireny Porodzińskiej, 25-letniej repatriantki brutalnie zgwałconej i zamordowanej przez radzieckich żołnierzy w kwietniu 1947 roku. Debatowano także o zakazie wędkowania w porcie jachtowym, o zmianie nazwy klubu radnych i o stanowisku Rady Miasta w sprawie apelu wójtów dotyczącego taryf za wodę i ścieki.

„Kołobrzeska Debata Samorządowa” to cykl rozmów kołobrzeskich samorządowców w „Studiu Kołobrzeg”. Pierwszy kwadrans rozmów jest dostępny na antenie „Studia Kołobrzeg” i na naszym portalu. Druga część będzie publikowana wyłącznie na portalu prk24.pl.

Start „Kołobrzeskiej Debaty Samorządowej” w każdy piątek o godzinie 9.10.