Wiadomość została wysłana.
W czasie czterodniowego kursu czternastu studentów V roku Fizjoterapii ma okazję poznać teoretycznie i praktycznie zasady nowoczesnej terapii tzw. punktów spustowych
- Głównym celem tej metody jest obniżenie napięcia mięśniowego i radzenie sobie z bólem związanym z układem mięśniowo-szkieletowym, czyli inaczej układem ruchu - podkreślił prowadzący zajęcia prof. Adam Kawczyński, dodając, że do stosowanej od nieco ponad dekady metody pacjenci, doceniając jej skuteczność, coraz częściej się przekonują.
Temat kursu wybrali sami studenci. Uczestniczka zajęć Agata Gzieło podkreślała, że takie szkolenie to dla studentów same korzyści. - Przypominamy sobie wiedzę z zakresu anatomii człowieka, poznajemy bardzo efektywną metodę walki z bólem i uczymy się obrazowania za pomocą aparatu USG - wyliczała.
Kurs dla studentów fizjoterapii sfinansowany został ze środków z programu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości. PANS w tym roku był jej beneficjentem już po raz szósty. Wysokość dotacji to milion złotych. Oprócz kursów dla kadry i studentów, uczelnia środki przeznaczyła m.in. na utworzenie nowej pracowni dla kierunku Bezpieczeństwo narodowe.
kch/zas