Wiadomość została wysłana.
Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: dyrektor Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie Tomasz Lampkowski, dyrektorka Hospicjum im. św. M. Kolbego Grażyna Zięba i koordynatorka wolontariatu w placówce - Teresa Krysztofiak oraz wiceprezes stowarzyszenia Teatru Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie Waldemar Miszczor.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie - Tomasz Lampkowski
W rozmowie na antenie Polskiego Radia Koszalin Tomasz Lampkowski podkreślił, że „Samochodówka” nieustannie się rozwija: - Placówka zawsze trafia w oczekiwania młodych ludzi. Przede wszystkim jest to realizacja wielu projektów oraz współpraca z pracodawcami. Szkoła również kształci uczniów na kierunkach, które odpowiadają potrzebom rynku. Pod tym względem wyróżnia się na tle innych placówek.
Koszalińska „Samochodówka” kształci w sześciu różnych zawodach. - Najczęściej wybierane kierunki to m.in. technik pojazdów samochodowych, mechanik i elektromechanik oraz spedytor - wskazał dyrektor.
Dyrektorka Hospicjum im. św. M. Kolbego - Grażyna Zięba oraz koordynatorka wolontariatu - Teresa Krysztofiak
Hospicjum szykuje się do corocznej akcji „Pola Nadziei”. - Każdy, kto chciałyby zasadzić żonkile, może zgłosić się bezpośrednio do sekretariatu. Kwiaty zostaną wykorzystane podczas wiosennej zbiórki pieniędzy na potrzeby placówki - powiedziała Teresa Krysztofiak. - To tak naprawdę coroczna kampania szerzenia idei hospicyjnej oraz zbierania pieniędzy na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej - dodała.
W rozmowie został poruszony również temat wsparcia finansowego dla placówki. Koszalińskie hospicjum dostało grant w wysokości 250 tys. złotych. - Jest to gigantyczny przypływ środków. Otrzymaliśmy ogromne wsparcie i dzięki niemu placówka może normalnie funkcjonować, ale też się rozwijać. Część funduszy możemy zainwestować w unowocześnianie hospicjum, m.in. zakup sprzętu czy remont sal - wyjaśniła Grażyna Zięba.
Wiceprezes stowarzyszenia Teatru Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie - Waldemar Miszczor
Zakończyła się 12. edycja Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy”. - W tym roku był festiwalem międzynarodowym. Spektakle, spotkania z pisarzami, spotkania poetyckie i muzyczne to tylko niektóre z ciekawych atrakcji, które staramy się zapewnić podczas wydarzenia - powiedział Waldemar Miszczor.
- Nagroda główna trafiła ex aequo do autorów monodramu pt. „Sonata Kreutzerowska” oraz „Sanktuarium”. Ten drugi otrzymał także nagrodę młodzieżowego jury. Jego autorem jest Laura Pajor - dodał.