Całkowita liczba zakażonych to ponad 846 tysięcy. Wyleczyć udało się do tej pory 174 tysiące osób.
Najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie zmarło 12,5 tysiąca osób oraz w Hiszpanii, gdzie liczba ofiar to ponad 8 tysięcy.
Wtorek był dniem, kiedy zanotowano największą dobową liczbę ofiar. Zarówno w Hiszpanii, jak i we Włoszech mieszkańcy oddali zmarłym hołd minutą ciszy. Podobnie będzie też w następnych dniach.
Najszybciej nowe zachorowania pojawiają się w Stanach Zjednoczonych. Tam notuje się 176 tysięcy zakażonych oraz prawie 3,5 tysiąca ofiar. Liczba zmarłych w USA przekroczyła już tę w Chinach, gdzie zaczęła się epidemia. Jest także wyższa niż liczba zabitych w zamachach z 11 września 2001 roku.
W Wielkiej Brytanii w ciągu jednego dnia zmarło niemal 400 osób.
W Iranie, najbardziej dotkniętym koronawirusem kraju na Bliskim Wschodzie, liczba zabitych wzrosła do 2898, a w Izraelu w ciągu doby zanotowano pół tysiąca nowych zakażeń. Ich liczba przekroczyła już 5 tysięcy.
Rośnie też liczba ofiar śmiertelnych w Turcji, gdzie zmarło 214 osób.
W chińskiej prowincji Hubei, gdzie zaczęła się epidemia od kilku dni nie ma nowych przypadków zakażeń, poza tymi, przyniesionymi spoza Chin.
Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega jednak, że do końca epidemii w Chinach jest jeszcze bardzo daleko. Bank Światowy zapowiada, że w regionie Azji Pacyfiku skutki gospodarcze pandemii będą bardzo mocno odczuwalne.