• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Komediowa Scena Dwójki”

12:34, 25.02.2016
„Komediowa Scena Dwójki”

fot. Anna Pińkowska
fot. Anna Pińkowska

Podziel się:   Więcej
TVP2 otwiera się na nowe zjawiska twórczości rozrywkowej! „Komediowa Scena Dwójki” to wolna, a przy tym nieprzewidywalna przestrzeń eksperymentu i improwizacji, oddana we władanie najciekawszych, najbardziej wyrazistych twórców młodej, offowej sceny teatru improwizowanego i kabaretu literackiego. Artyści na co dzień skupieni wokół kultowego już miejsca – Klubu Komediowego, działającego w Warszawie przy Placu Zbawiciela – zaprezentują zupełnie nowe formy komediowe oraz przewrotne, pełne przekory interpretacje gatunków już znanych. W programie m.in. kabaret literacki, monodram komediowy, roast poetycko-historyczny, a także gry i musicale improwizowane. Komediowa Scena Dwójki to duża dawka błyskotliwego humoru podszytego absurdem i prawdziwa gratka dla wszystkich spragnionych inteligentnej, wyrafinowanej rozrywki.
Liderem i współautorem całego przedsięwzięcia jest Michał Sufin, człowiek bez reszty oddany improwizacji scenicznej, aktor i jeden z twórców teatru Klancyk oraz innych grup improwizowanych. Współtworzy program artystyczny i dziurę budżetową Klubu Komediowego w Warszawie. Jest animatorem zjawisk śmiesznych i dziwnych, m.in. Wieczoru Anegdot – Nawijak. Uczy improwizacji. Jako autor i instruktor współpracował z teatrami i instytucjami kultury (m.in. Instytut Teatralny, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Adama Mickiewicza, Centrum Nauki Kopernik, Akademia Teatralna).
Od dwóch lat – wraz z Błażejem Staryszakiem (teatr improwizowany Klancyk) – stara się reaktywować literackość kabaretu. Sam o sobie mówi, że „bardziej niż autorem czuje się aspirantem składniowym”. Debiutował powieścią „Warszawskie wersety” wydaną nakładem wydawnictwa „Czarne”.
„Komediowa Scena Dwójki” zaprezentuje m.in.: 

„Fabularny przewodnik po…” , czyli ośmioodcinkowy prześmiewczy cykl w stylu kabaretu literackiego, skoncentrowany na kondycji człowieka: narodzinach, pracy, miłości i śmierci. Przecięcie literatury, piosenki, satyry i performance'u, a wszystko to w bezpośredniej, żywej konfrontacji z publicznością.

„Co modna pani wiedzieć powinna”, monodram Katarzyny Kołeczek, aktorki Teatru Polskiego, przewrotna opowieść o tym, jak wyglądałby dzień kobiety, gdyby ta chciała się zastosować do wszystkich zaleceń, przepisów i porad, serwowanych przez prasę kobiecą.
„Labirynt scen z przeszkodami”, spontaniczna zabawa, nastawiona na kreatywność i interakcję z publicznością, wykorzystująca stare i nowe gry z dziedziny teatralnej improwizacji. Publiczność podrzuca tematy, aktorzy odpowiadają w formie scenek i skeczy. Występujący zmierzą się na zręczność, talent i szybkość reakcji. 

„Polonistyczny Show – Średniówka” To satyryczny program, który pokaże że polska literatura wraca w wielkim stylu. Aktorzy i improwizatorzy zaprezentują skandale literackie, największe tajemnice, zupełnie nowe adaptacje dzieł - starzy autorzy na współczesne tematy - a także teleturniej, sitcom i zabawne sytuacje z udziałem wieszczy.
„Roast Mieszka I”

Roast, czyli anty-benefis, to gatunek komedii scenicznej, który narodził się w Ameryce na początku XX wieku. Artyści wygłaszają zabawne, uszczypliwe, często obraźliwe monologi pod adresem bohatera wieczoru. W tym roku przypada 1050 rocznica Chrztu Polski. Twórcy komediowej sceny dwójki postanowili uczcić autora tego niewątpliwego sukcesu, pierwszego księcia Polan, charyzmatycznego przywódcy - Mieszka I. A jak w naszych czasach czcić celebrytę, jeśli nie przez formułę popularnego ostatnio Roasta. Na tę okazję przygotowaliśmy wydarzenie trawestujące amerykański roast, zamieniając go w poetycki jubileusz na opak – przyjmie formy poetyckie, a komedia przeplatać się będzie z wierszem, piosenką i monologiem.
emisja w piątek, godz. 23.25