tvp.pl

Pogoda na weekend (7 i 8 października). Przed nami deszczowa sobota i słoneczna niedziela

Początek weekendu (7-8 października) będzie deszczowy i ponury. W niedzielę
Początek weekendu 7-8 października będzie deszczowy i ponury. W niedzielę będzie mogli liczyć na poprawę aury. Fot. ErFishOn/Shutterstock
podpis źródła zdjęcia

Weekend (7 i 8 października) upłynie pod znakiem zmiennej pogody. W sobotę będzie pochmurnie i deszczowo, a w niedzielę na niebie zagości słońce. Temperatury gwałtownie spadną i to nawet do 11 st. C. w ciągu dnia.

Jaka będzie pogoda w sobotę 7 października?

Pogoda w sobotę 7 października nie będzie zachęcać do aktywności na powietrzu. Niebo pokryją gęste chmury, które w całym kraju przyniosą przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C. w Suwałkach, Białymstoku i Olsztynie do 19 st. C. w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Opolu. W centralnej Polsce: Warszawie i Łodzi będzie od 17 do 18 st. C.

Wiatr przez cały dzień będzie umiarkowany, choć należy spodziewać się silniejszych porywów w centrum, na północy i wschodzie kraju (do 80 km/h).

Więcej słońca w niedzielę

W niedzielę 8 października nastąpi rozpogodzenie, a aura będzie bardziej optymistyczna. Chmury ustąpią słońcu, a deszcze ustaną. Jedynie na południu kraju (Katowice, Kraków) mogą wystąpić przelotne opady.

Napływ chłodnego powietrza

Tego dnia nie ucieszą nas jednak wartości, jakie zobaczymy na termometrach. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od zaledwie 8 st. C. w Suwałkach i 9 st. C. w Białymstoku do 13 st. C. w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze i Opolu. Chłodno będzie także w Warszawie i Gdańsku (po 12 st. C.)

Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, miejscami porywisty – szczególnie na wschodzie kraju (65 km/h) oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej (do 45 km/h).

AN
Więcej na ten temat