tvp.pl

Polska rzeczywistość w poruszających serialach. Co warto obejrzeć w TVP VOD?

W kolejnym odcinku programu „Selekcja TVP VOD” prowadzący Bartosz Boruciak przedstawia trzy wyjątkowe produkcje Telewizji Polskiej. Obraz wojny, życia medyków oraz ludzi, których łączy wyjątkowa pasja – to gwarancja poruszającego seansu. Sprawdź, dlaczego warto obejrzeć: „Ludzi i pszczoły”, „Będziemy mieszkać razem” oraz „Chirurgów”.

Poznaj cykl „Selekcja TVP VOD”

O czym jest serial „Będziemy mieszkać razem”?

„Będziemy mieszkać razem” to serial, którego premierowy odcinek Telewizja Polska wyemitowała z okazji drugiej rocznicy napaści Rosji na Ukrainę. Produkcja przedstawia losy Polaków i Ukraińców w pierwszych miesiącach wojny.


Akcja komediodramatu „Będziemy mieszkać razem” opiera się na historii polskiego małżeństwa, Basi i Tadeusza, którzy mieszkają w wielkim domu razem z matką mężczyzny. Teściowa Basi, Magda Lipińska, jest perfekcjonistką w każdej dziedzinie życia. Nagle jej poukładany świat wywraca się do góry nogami, gdy Basia i Tadeusz postanawiają przyjąć pod dach dwie uchodźczynie z Ukrainy – Annę i małą Warię.


Początkowo przybycie nowych lokatorek wzbudza skrajne emocje w domownikach, a nowa sytuacja pogłębia kryzys małżeński Basi i Tadeusza. Z czasem jednak bohaterowie są świadkami ogromnej solidarności i wzruszających wydarzeń, które zmieniają ich dotychczasowe życie. Obraz ukazuje dwa światy – idealne życie Magdy, które nagle zostaje zaburzone decyzją jej bliskich, oraz uchodźców, którzy, muszą odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości, by przeżyć.

Produkcja „Będziemy mieszkać razem” przedstawia losy Polaków i Ukraińców w pierwszych miesiącach wojny. Fot. Karina Szymczuk/TVP
Produkcja „Będziemy mieszkać razem” przedstawia losy Polaków i Ukraińców w pierwszych miesiącach wojny. Fot. Karina Szymczuk/TVP

„Będziemy mieszkać razem” – twórcy i obsada

Serial wyreżyserowali Anna Maliszewska i Tadeusz Łysiak. Za scenariusz odpowiedzialni są Alina Semerjakowa, Robert Mąka, Bartosz Blaschke i Renata Frydrych.


Wśród obsady znaleźli się znakomici aktorzy: Lena Góra w roli Basi, Mikołaj Roznerski w roli Tadeusza, Aleksandra Konieczna jako matka Tadeusza oraz Oksana Cherkashyna, wcielająca się w rolę Anny. Producentem serialu jest Telewizja Polska, a producentem realizującym – Tadeusz Lampka, MTL Maxfilm.

Gdzie obejrzeć „Będziemy mieszkać razem”?

Odcinki serialu przedstawiającego losy Polaków i Ukraińców na początku wojny można obejrzeć w serwisie TVP VOD.

Oglądaj serial „Będziemy mieszkać razem” w TVP VOD

O czym opowiada produkcja „Ludzie i pszczoły”?

„Ludzie i pszczoły” to wyreżyserowany przez Grzegorza Jankowskiego cykl opowieści o ludziach zafascynowanych tymi niezwykłymi owadami. Dla nich hodowla pszczół jest sensem życia, pasją i pracą. Każdy z ośmiu odcinków prezentuje wyjątkową historię bohatera, pochodzącego z danego regionu Polski.


„Ludzie i pszczoły” to gwarancja poznania wyjątkowych ludzkich historii oraz zachwytu nad malowniczymi kadrami, za które odpowiedzialny jest Miłosz Kasiura. Głównymi bohaterami serialu są ludzie, którzy zdecydowali się związać z tymi pożytecznymi owadami swoje życie. Widzowie mają okazję poznać między innymi historię Ani, pszczelarki w trzecim pokoleniu, zafascynowanego światem pszczół policjanta Piotra, a także historię Hajnalki Szentgyörgyi, ekspertki w dziedzinie ekologii.

Oglądaj serial „Ludzie i pszczoły” w TVP VOD

Głównymi bohaterami serialu „Ludzie i pszczoły” są ludzie, którzy zdecydowali się związać z tymi pożytecznymi owadami swoje życie. Fot. Materiały prasowe/TVP
Głównymi bohaterami serialu „Ludzie i pszczoły” są ludzie, którzy zdecydowali się związać z tymi pożytecznymi owadami swoje życie. Fot. Materiały prasowe/TVP

Fabuła serialu „Chirurdzy”

Serial dokumentalny w reżyserii Piotra Poraja-Poleskiego i Alicji Chmielewskiej ukazuje codzienną pracę lekarzy chirurgów z Państwowego Instytutu Medycznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Serial przybliża sylwetki wybitnych polskich chirurgów. Każdy odcinek produkcji skupia się na danym specjaliście i konkretnym przypadku medycznym.


„Chirurdzy” odsłaniają kulisy losów zarówno lekarzy, jak i pacjentów i ich rodzin. Widzowie uczestniczą w ich codziennej walce o życie, zmęczeniu, ale też szczęściu i sukcesach. Serial pokazuje chirurgów nie tylko z perspektywy zawodowej, lecz również prywatnej. Specjaliści mówią o tym, co motywuje ich do pracy oraz jak radzą sobie z trudnymi sytuacjami.

Oglądaj serial „Chirurdzy” w TVP VOD

Serial dokumentalny „Chirurdzy” ukazuje codzienną pracę lekarzy chirurgów z Państwowego Instytutu Medycznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Fot. Materiały prasowe/TVP
Serial dokumentalny „Chirurdzy” ukazuje codzienną pracę lekarzy chirurgów z Państwowego Instytutu Medycznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Fot. Materiały prasowe/TVP

Gdzie obejrzeć „Chirurgów”?

Dokumentalny serial medyczny „Chirurdzy” można obejrzeć na platformie TVP VOD. Dwie pozostałe propozycje „Selekcji TVP VOD” „Ludzie i pszczoły” oraz „Będziemy mieszkać razem” są również dostępne w serwisie. Zapraszamy na seanse!

KNZ
Więcej na ten temat