Teatr

„Postscriptum”. Autorskie wywiady Grażyny Torbickiej z twórcami Teatru Telewizji

Zdjęcie przedstawia Grażynę Torbicką, prowadzącą program „Postscriptum”. Ma blond włosy średniej długości, gładko opadające na ramiona. Ubrana jest w czarny garnitur w delikatne prążki. W tle widać kolorowy obraz lub plakat. Program „Postscriptum” można oglądać w TVP1 i TVP Kultura oraz w TVP VOD.
Grażyna Torbicka poprowadzi wywiady z twórcami Teatru Telewizji w programie „Postscriptum”. Fot. Podlewski/ AKPA
podpis źródła zdjęcia

21 października, tuż po premierze spektaklu Teatru Telewizji zatytułowanego „Pełna powaga. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru”, Grażyna Torbicka porozmawia w programie „Postscriptum” z aktorami sztuki – Piotrem Trojanem i Heleną Urbańską, reżyserem Tadeuszem Kabiczem oraz Maciejem Stroińskim – autorem przekładu na podstawie sztuki Oscara Wilde’a.

„Postscriptum” to program z udziałem reżyserów i odtwórców głównych ról, emitowany po spektaklach Teatru Telewizji. Rozmowy z nimi prowadzi Agnieszka Szydłowska, natomiast 21 oraz 28 października w roli gospodyni programu wystąpi również Grażyna Torbicka.

W pierwszym odcinku Grażyna Torbicka porozmawia z Heleną Urbańską, aktorką spektaklu „Pełna powaga”. Fot. Waldemar Kompała/ TVP
W pierwszym odcinku Grażyna Torbicka porozmawia z Heleną Urbańską, aktorką spektaklu „Pełna powaga”. Fot. Waldemar Kompała/ TVP

Grażyna Torbicka w Teatrze Telewizji

W poniedziałek 9 września,  podczas Gali Konkursu KTR w Teatrze Nowym w Warszawie, uhonorowano Srebrem identyfikację wizualną Teatru Telewizji. Fot. materiały prasowe TVP

Teatr Telewizji z nagrodą Klubu Twórców Reklamy dla nowej identyfikacji wizualnej

Teatr

„Przyjęłam zaproszenie dyrekcji Teatru TV, by poprowadzić kilka rozmów po premierowych pokazach spektakli Teatru Telewizji tej jesieni. Zaproszenie przyjęłam z radością jako swego rodzaju powrót do korzeni, bo teatr to moja pierwsza miłość. Jako absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze pierwsze kroki w TVP stawiałam właśnie w redakcji Teatru Telewizji” – mówi Grażyna Torbicka.

„Jesteśmy jako redakcja wdzięczni, że Grażyna Torbicka zgodziła się poprowadzić rozmowy z twórcami nadchodzących premier Teatru Telewizji. Jestem pewien, że dzięki temu rozmowy nabiorą wyjątkowego charakteru i uda się stworzyć przestrzeń dialogu dotyczącego tematów poruszanych w tym sezonie w spektaklach Teatru Telewizji. Osobiście bardzo się cieszę z tej współpracy” – dodaje Michał Kotański, dyrektor Teatru Telewizji.

Gościem Grażyny Torbickiej będzie Piotr Trojan, który również zagrał w spektaklu „Pełna powaga”. Fot. Waldemar Kompała/ TVP
Gościem Grażyny Torbickiej będzie Piotr Trojan, który również zagrał w spektaklu „Pełna powaga”. Fot. Waldemar Kompała/ TVP

Grażyna Torbicka i jej goście

Jesienny sezon Teatru Telewizji otworzy powtórna emisja głośnego spektaklu „1989” w reżyserii Katarzyny Szyngiery. Fot. Waldemar Kompała/ TVP

Nowości w Teatrze Telewizji. Poznaj repertuar na jesień

Teatr

W tym miesiącu największa scena teatralna w Polsce zaprosi widzów aż na pięć premier. Będą to: „Deprawator”, w reżyserii Macieja Wojtyszki z Andrzejem Sewerynem w roli Witolda Gombrowicza (7.10), „ADHD i inne zjawiska” z rolą główną i w reżyserii Joanny Szczepkowskiej (14.10), „Pełna powaga” Tadeusza Kabicza z Danutą Stenką i Dorotą Segdą (21.10) oraz głośny, obsypany nagrodami spektakl Mateusza Pakuły „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” (28.10). TVP Kultura zaprasza 29 października na premierę sztuki Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej na podstawie prozy i z udziałem Mariusza Szczygła pt. „Nie ma”.

MJ
Więcej na ten temat