Za nami pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu wojennego „Zatoka szpiegów”. Franz dowiedział się, że w więzieniu przetrzymywany jest jeden ze studentów jego ojca, i zdecydował się go uwolnić. Tymczasem nowy dowódca zaczął rządzić twardą ręką i mieszać w planach Neumanna. Serial można oglądać w TVP VOD.
Co wydarzyło się w finałowym odcinku pierwszego sezonu?
Franz uniknął aresztowania i ponownie znalazł się w grze. Choć oficjalnie został uniewinniony, wciąż balansuje na cienkiej linii między lojalnością wobec polskiego wywiadu a własnymi tajemnicami. Anna, nadal nieufna wobec Neumanna, zaczyna dostrzegać nowe nieścisłości w jego relacjach. Tymczasem Greta, ukryta w Gdyni, nie zamierza pozostawać w cieniu – jej obecność może okazać się kluczowa w nadchodzących wydarzeniach. Gdy Johann i Anna przygotowują kolejną operację, niespodziewany zwrot akcji stawia pod znakiem zapytania ich cały plan. Czy Franz rzeczywiście stoi po ich stronie?
Informacja, która może zmienić bieg wojny
Podczas gdy prawie całe miasto uczestniczyło w otwarciu nowego lokalu nocnego, Franz wymknął się z przyjęcia, aby spotkać się na molo z Fuksem, który pracował dla angielskiego wywiadu. Ten przekazał oficerowi informacje o Polaku, który wynalazł antenę do wykrywania U-botów, jednak zanim zdążył powiedzieć więcej, został zastrzelony. W kryjówce agent został podejrzany o to, że stał za zamachem.
– Ktoś zwabił Fuksa w pułapkę. Może masz ogon?
– Wiedziałbym o tym!
– Idź do domu i połóż się grzecznie spać. Nie kontaktuj się z nami. Jeśli będzie bezpiecznie, sami się z tobą skontaktujemy.

Ucieczka z więzienia
Mimo braku zgody Franz pomógł zbiec z więzienia Januszowi Redlińskiemu, który był studentem jego ojca. Mężczyzna w swojej pracy inżynierskiej badał temat anteny, o której tuż przed śmiercią wspominał Fuks. Gdy spotkali się w kryjówce, inżynier został poproszony o pomoc. O ucieczce Redlińskiego szybko jednak dowiedział się komandor Bergman – nowy dowódca. Zwołał spotkanie i wydał rozkaz odnalezienia zbiega.
Nad Neumannem wciąż unosiło się także widmo zabójstwa Kesslera. Poza sprawcą poszukiwana była także Greta, która rzekomo wyjechała do Argentyny, a w rzeczywistości cały czas ukrywa się w Gdyni.

„Zatoka szpiegów 2” – gdzie i kiedy oglądać?
Na drugi sezon serialu z Bartoszem Gelnerem w roli głównej zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 20:20 do TVP1. Pozostałe odcinki można zobaczyć za darmo w TVP VOD.