• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Wszystko o Eboli w TVP2

11:44, 22.01.2015
Wszystko o Eboli w TVP2 Co to jest Ebola? Jak działa? Skąd się wzięła? W jakich organizmach wcześniej funkcjonowała? Jak się rozwija? Jaka jest jej przyszłość? – o tym wszystkim mówi dokumentalny film „Wszystko o Eboli”, który TVP2 pokaże w poniedziałek 26 stycznia o godz. 22:50 w cyklu „Czy świat oszalał”.Co to jest Ebola? Jak działa? Skąd się wzięła? W jakich organizmach wcześniej funkcjonowała? Jak się rozwija? Jaka jest jej przyszłość? – o tym wszystkim mówi dokumentalny film „Wszystko o Eboli”, który TVP2 pokaże w poniedziałek 26 stycznia o godz. 22:50 w cyklu „Czy świat oszalał”.

Co to jest Ebola? Jak działa? Skąd się wzięła? W jakich organizmach wcześniej funkcjonowała? Jak się rozwija? Jaka jest jej przyszłość? – o tym wszystkim mówi dokumentalny film „Wszystko o Eboli”, który TVP2 pokaże w poniedziałek 26 stycznia o godz. 22:50 w cyklu „Czy świat oszalał”.Co to jest Ebola? Jak działa? Skąd się wzięła? W jakich organizmach wcześniej funkcjonowała? Jak się rozwija? Jaka jest jej przyszłość? – o tym wszystkim mówi dokumentalny film „Wszystko o Eboli”, który TVP2 pokaże w poniedziałek 26 stycznia o godz. 22:50 w cyklu „Czy świat oszalał”.

Kadr z dokumentu TVP2
Kadr z dokumentu TVP2

Podziel się:   Więcej
Prawie 40 lat po pierwszym, udokumentowanym wybuchu epidemii Eboli, wirus powrócił, ze wzmożoną siłą, atakując nieprzygotowaną ludność i przyczyniając się do tysięcy zgonów. Ten skonstruowany z zaledwie kilku genów wirus zabił w 2014 roku więcej osób niż wszystkie poprzednie epidemie Eboli łącznie.

Brytyjski dokument z 2014 r. przedstawia efekty 40-letnich prac badawczych nad Ebolą, rozpoczętych w latach 70. XX wieku podczas pierwszego wybuchu epidemii i kontynuowanych później w różnych krajach i na różnych kontynentach. Naukowcy, lekarze i eksperci ujawniają swoje odkrycia dotyczące budowy wirusa i jego historii. Przedstawiają też hipotezy nt. jego przyszłych mutacji, metod przenoszenia i działania w organizmie ludzkim. Komputerowe efekty specjalne wizualizują różne typy wirusa oraz sposób jego funkcjonowania w komórkach. Całość dopełnia iście detektywistyczna narracja. Materiały archiwalne z lat 70. i 80., przeplatają współczesne zdjęcia dokumentujące skutki epidemii w Afryce i zaciętą walki, jaką z wirusem toczą lekarze i pielęgniarki z organizacji „Lekarze bez granic”.


Centrum Informacji TVP