W Książu na Jorga oczekuje Sauer, ale mimo burzliwego spotkania nie ma odwagi skrzywdzić człowieka, który przybywa do zamku mając na to zezwolenie samego Goebbelsa. W podziemnym archiwum Jorg zaczyna poszukiwać depeszy, która umożliwi uruchomienie „Aparatu”. W celi Globcke przynosi Natalii depeszę do nadania do centrali, jest tam hasło „Orillo”. »
W Niemczech komandosi rozstają się: Compaigne i Czerny jadą do Rosenheim skąd nadeszło hasło, o którym informował ich Jorg. Wciąż nie wiedzą, co oznacza hasło „Orillo”. Do pustoszejącej Czochy przybywa Wolf, wysłany przez Sauera, aby wyrównać swoje rachunki z Jorgiem. Ten razem z Afganem umyka z zamku. Mają jeszcze jedną »
Amerykańska pancerna grupa, osłaniająca komandosów w drodze do Czochy, zostaje zaatakowana. Jest to zbyt silna formacja, aby napastnikom udało się ich pokonać. Jednak nagle komandosi dostrzegają, że przeciwko nim wysłano młodzież z Hitlerjugend. Członkowie tego oddziału giną w samobójczym ataku. Komandosi przedzierają się w rejon zamku. Dwaj z nich: Hamlet »
Beer, na rozkaz Globckego, zawozi Skorzenego nad jezioro, gdzie więźniowie topią skrzynie ze złotem. Pokazuje też inne miejsca ukrycia skarbów wrocławskich banków. To złoto ma zasilić fundusz tajnej organizacji, którą tworzy Skorzeny. Z zamku wyrusza konwój z "Aparatem", który Globcke postanowił ukryć w podziemiach Książa. Beer jedzie na miejsce, aby »
W komendanturze w Rosenheim stawia się Orillo. To nazwisko, jakie przybrał Globcke, chroniąc się przed kolegami z SS. Gotów jest oddać „Aparat” w zamian za dokument in blanco zwalniający go z niewoli. W ten sposób może uzyskać nową legalną tożsamość i uniknąć sądu. Zawozi Amerykanów do miejsca, gdzie ukrył „Aparat”. »