DNA przechowało opowieść, której nie spisał żaden historyk. Niemal każdy z nas, Europejczyków, ma trzech, a nawet czterech praojców. »
W 1923 r. przed czerwonym trybunałem stanęło piętnastu księży katolickich. Arcybiskupa Jana Cieplaka i księdza Konstantego Romualda Budkiewicza skazano na śmierć. Międzynarodowa interwencja ocaliła życie arcybiskupowi. Ksiądz Budkiewicz został zabity strzałem w tył głowy na Łubiance. Teraz obaj czekają na inny proces – beatyfikacyjny. »
Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu „Historia w postaciach zapisana”. Tym razem film przedstawia życie i działalność arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, bratanka cesarza Franciszka Józefa, następcy cesarskiego tronu. »
Upadek nie nastąpił z dnia na dzień i nie ma jednego meczu, który zapoczątkował degrengoladę. Ale faktem jest, że w drugiej połowie lat 80. zeszłego stulecia polska piłka zaczęła szybko spadać w światowej hierarchii. Jeszcze w 1986 roku nasza drużyna była pewnym uczestnikiem finałów mistrzostw świata i liczyły się z nią najważniejsze reprezentacje futbolowe. W kadrze nie brakowało świetnych zawodników, a kibice »
Prymas Stefan Wyszyński wspierał zespół, bo uważał, że „komunizm został «wynajęty» przez masonerię wszechświatową do likwidowania Kościoła”. Grupa jako wolnomularzy zidentyfikowała m.in. Pawła Jasienicę, Jana Parandowskiego, Władysława Tatarkiewicza i Jerzego Zawieyskiego. »
Ich piłkarze są jedynymi na świecie, którzy bili się o mundiale w eliminacjach trzech różnych federacji kontynentalnych, bo rywale nie chcieli się z nimi mierzyć. Sportowcy tego kraju wywalczyli zaledwie jeden złoty medal olimpijski przez kilkadziesiąt lat startów. A najgorsze, że padli ofiarą najkrwawszego zamachu w historii nowożytnego olimpizmu. Mowa o Izraelu i jego reprezentantach. »