Nie da się napisać jednej, wspólnej historii żydowsko-polskiej. I nie chodzi tylko o konflikt pamięci, o odmienne narracje historyczne czy wpływ religii Szoah, ale także o to, że te same czynności – z powodu różnic światopoglądowych czy religijnych – będą odmiennie oceniane - pisze Tomasz P. Terlikowski#TygodnikTVP »
Krzeszów to naprawdę wyjątkowy mistyczny projekt z XVII wieku, który wciąż przyciąga kolejnych wiernych. Wznosi się i ponad bariery językowe, i cywilizacyjne – Kalwarię można odkrywać w świecie nowych technologii i Internetu. #TygodnikTVP »
Hideyoshi skazał dwudziestu sześciu katolików na karę śmierci. Oficjalnym powodem nie była jednak wiara w Chrystusa, lecz szpiegostwo na rzecz Filipin. #TygodnikTVP »
TVP Historia życzy swoim Widzom pogodnych, radosnych, rodzinnych i pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych. Gdyby zechcieli nam Państwo towarzyszyć – polecamy mnóstwo świątecznych atrakcji: »
Święto ma charakter państwowy. Tego dnia w 1944 roku Niemcy zamordowali w Markowej rodzinę Ulmów - Józefa i Wiktorię oraz ich sześcioro dzieci i ukrywających się u tej rodziny Żydów. "W hołdzie Obywatelom Polskim - bohaterom, którzy w akcie heroicznej odwagi, niebywałego męstwa, współczucia i solidarności międzyludzkiej, wierni najwyższym wartościom etycznym, nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia oraz etosowi suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej, ratowali swoich żydowskich »
Przez lata był postacią obecną na drugim planie podręczników, kimś, komu ojczyzna spłaca dług wdzięczności przy pomocy kilku nieefektownych znaczków pocztowych i niezgrabnego pomnika gdzieś na prowincji. Nagle, w ciągu kilku lat, okazuje się, że rządzi wyobraźnią premierów i najbardziej skutecznych twórców popkultury. #TygodnikTVP »