W historii nowożytnego olimpizmu było grubo ponad stu olimpijczyków, którzy rywalizowali i w letnich, i w zimowych igrzyskach. Ale tylko kilkoro wywalczyło medale obydwu imprez. Kim byli i jak przechodzili do historii? »
Aleksander Bondariew: Rosyjskie niechlujstwo dało o sobie znać także w przypadku śmierci pierwszego człowieka w kosmosie. Słynny kosmonauta rozpoczynając feralny lot nie miał szans, żeby dowiedzieć się o warunkach meteorologicznych, w jakich przyjdzie mu sterować samolotem. #TygodnikTVP »
Uniwersytet Warszawski nie zaprosił Ireny Lasoty na obchody 50 rocznicy Marca ’68. Podobno ze względu na ton jej obecnej publicystyki. Pół wieku temu podczas słynnego wiecu na UW to właśnie Lasota odczytywała petycję wzywającą do przywrócenia na uczelnię Adama Michnika. Potem jednak wielokrotnie ostro krytykowała redaktora naczelnego „Wyborczej”. #TygodnikTVP »
Czy Führer przeżył wojnę i znalazł dla siebie bezpieczne schronienie gdzieś we wnętrzu Ziemi? Według niektórych wyznawców hitlerianizmu uciekł z Berlina tunelem zaprojektowanym przez Alberta Speera i udał się na Antaktydę pod ochronę Hiperborejczyków, przedwiecznych doskonałych bogów. #TygodnikTVP »
Krzysztof Zwoliński: Stanisław August Poniatowski górował nad słynnym Giacomo Casanovą, który w pamiętnikach przyznaje się do stu metres. Królowi Stasiowi historycy liczą mocno ponad trzysta.#TygodnikTVP »
W tym roku upływa 25 lat od powstania Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Franciszka Stefczyka. Instytucja ta budzi kontrowersje, ale jej patron to postać nietuzinkowa. »