Świadek i uczestnik najważniejszych wydarzeń minionego półwiecza ujawnia nieznane fakty i zaskakujące okoliczności. Polska widziana z osobistej perspektywy »
Ten odcinek cyklu Agnieszka Kamińska poświęci miejscu szczególnemu – „Łączce” na Powązkach. „Kwatera Ł” Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie jest miejscem wyjątkowym. W latach 1948 - 1956 funkcjonariusze UB po kryjomu chowali tu ciała zamordowanych przez siebie żołnierzy podziemia niepodległościowego. »
IPN od lat zwraca uwagę na funkcjonujące w obiegu publicznym fałszywe sformułowania o „polskich obozach śmierci” czy „polskich obozach koncentracyjnych”. Takie sformułowania są niedopuszczalne i przejęta przez Sejm nowelizacja wynikała z dopuszczalne i przyjęta przez Sejm nowelizacja wynikała z dotychczasowej bierności Polski w tej sprawie. »
Akcja toczy się w IX wieku naszej ery na terenach przyszłej Polski. Zamieszkują je liczne plemiona słowiańskie. Każde z nich ma swoich bogów. Panuje okrutny książę Popiel, którego według legendy zjadły myszy. Podjudzany przez żonę Popiel morduje wszystkich krewnych, aby zapewnić sukcesję swojemu synowi Popiołkowi. »
Archeolog i historyk Richard Miles odkrywa korzenie cywilizacji europejskiej w epickiej serii, która obejmuje okres od powstania pierwszych miast w Mezopotamii do upadku Cesarstwa Rzymskiego. »
Jesień 1937. Coraz częściej mówi się o nadciągającej wojnie. Nowy attache wojskowy w Ambasadzie Francji w Warszawie, pułkownik Jean - Franois Mercier, śledzi działania prowadzone przez Niemców. Obserwuje ich dziwne działania na Śląsku. »