W PRL Polacy byli odcięci od Zachodu. Musiała więc powstać rodzima literatura młodzieżowa. »
Janusz Zaorski, reżyser „Piłkarskiego pokera” ujawnia: Dlaczego tak długo ukrywał o czym naprawdę jest jego film? Który słynny trener opowiedział mu o przekrętach w lidze? Jak poznał Pelego? Kto jest najlepszym polskim piłkarzem? I czemu Polonia nie miała prawa awansować? »
Biografia to w naszym kraju gatunek wysokiego ryzyka. Jest o niej głośno z powodu sądowych procesów bądź prób zablokowania publikacji. »
Maks Ring kazał obciąć piersi dwóm czternastoletnim dziewczynkom, a chłopcom pod karą śmierci zlizywać spływającą z nich krew. Zapomniane zbrodnie w malowniczej okolicy. »
Autor „Złego” był człowiek cywilizacji miejskiej, znającym wszelkie zaułki Warszawy, dzielnicę zburzoną pod Pałac Kultury. Natomiast na przyrodę był absolutnie niewrażliwy. O pisarzu opowiada Andrzej Dobosz – część 2. »
Polak pochodzenia żydowskiego ukrywał się, pracując dla Niemców jako Francuz-ochotnik we frankfurckim hotelu. Po wojnie wrócił i w PRL wystartował jako komentator sportowy. O Leopoldzie Tyrmandzie opowiada Andrzej Dobosz – część 1. »