Bożena i Bruno wracają z podróży poślubnej i stają przed problemem braku zatrudnienia. Wkrótce Bilski ponawia ofertę pracy dla Stańskiej. Z kolei Bruno dostaje propozycję stanowiska, które wiąże się z koniecznością przeprowadzki do Australii. »
Pobyt Grzesia u Władka i Darka zaczyna budzić zainteresowanie sąsiadów. Róża ostrzega syna, że nie mogą w nieskończoność przeciągać nielegalnej opieki nad dzieckiem. Przy łóżku Beaty Janicki spotyka jej ciotkę – Marylę. Kobieta nabiera podejrzeń, że Darek wcale nie jest narzeczonym Saganowskiej. »
Piotr jest zazdrosny o zaangażowanie Zosi w sprawy Chowańskiego. Wkrótce do kobiety dzwoni Ernest z informacją o próbie samobójczej ojca. Walawski ma dość, że życie ukochanej wciąż kręci się wokół Artura. »
Agata chce walczyć o film i zainwestowane w niego pieniądze, jednak po obejrzeniu „Zaginionej kobiety” zaczyna wątpić, czy „dzieło” Pawła trafi do dystrybucji. Po całonocnej nieobecności Piasecki wraca do domu i wtedy dochodzi do awantury… »
Na Agatę i Pawła spada cios - dystrybutor filmu wycofuje się ze współpracy po interwencji prawniczki Walawskiego. Młodzi próbują ratować sytuację. Konfrontacja z Piotrem kończy się wielką awanturą. »
Pobyt Grzesia u Darka i Władka wymusza na nich zmianę nawyków. Chłopiec dobrze się czuje pod ich opieką. W szpitalu personel medyczny nadal uważa Janickiego za męża pogrążonej w śpiączce Beaty. »