Na FPFF w Gdyni w 2008 roku nagrodę za drugoplanową rolę męską otrzymał Eryk Lubos a Katarzyna Lewińska i Małgorzata J. Rutkiewicz nagrodę za kostiumy.Film przedstawia współczesną historię powstania drużyny piłkarskiej bezdomnych. Głównym bohaterem jest Jacek, czterdziestoletni nauczyciel wf - u, były zawodnik piłkarskiej reprezentacji Polski. Mieszka z żoną i córką na Śląsku. Pewnego dnia żona wyrzuca go z domu za pijaństwo »
Komedia, której akcja toczy się w prowincjonalnym miasteczku na Białostocczyźnie. Większość ról zagrali aktorzy Białostockiego Teatru Lalek Rekietierzy napadają na rosyjski autobus, w którym jadą drobni handlarze udający się na przygraniczny bazar. Młoda Rosjanka, Marusia zawiadamia o wypadku policję. Zostaje zatrzymana jako świadek w przygranicznym miasteczku. Proboszcz umieszcza dziewczynę w domu młodego organisty, Witka. Ponieważ Marusia pięknie śpiewa, proboszcz chce, aby wykonała »
Bohater filmu, Aleks, w dniu swoich 18 urodzin postanawia wyrównać rachunki ze światem. Chce zemścić się na mężczyźnie, który skrzywdził jego i matkę. Krąży po mieście swoim zdezelowanym małym fiatem, obserwując znanego biznesmena, o którym wiadomo, że prowadzi brudne interesy. Zwraca również uwagę na młodą i piękną Sonię zatrudnioną w firmie biznesmena. Śledzi dziewczynę i podgląda przez okno z dachu przeciwległego budynku. »
Karol / Piotr Adamczyk/ ma wszystko. Świetnie zarabia, jest najlepszym pracownikiem dużej firmy, jeżdzi sportowym samochodem i posiada piekny dom, gdzie codziennie czeka na niego jeszcze piękniejsza narzeczona Maria //Małgorzata Socha/ Jest czarujący, uwielbia seks a kobiety zniewala w mgnieniu oka. Doskonale zdaje sobie sprawę, że podoba się płci pięknej i z rozkoszą korzysta z tego dobrodziejstwa. Oprócz narzeczonej ma trzy kochanki: »
Zrealizowana w 1991 roku przez Sylwestra Chęcińskiego kontynuacja losów bohatera filmu "Miś".Złote Lwy Gdańskie za scenariusz i Nagroda Prezesa Komitetu d/s Radia i Telewizji na FPFF w Gdyni w 1992 roku. Pierwsza komedia o stanie wojennym. Autorzy traktują z przymrużeniem oka zarówno funkcjonariuszy SB jak i działaczy Solidarności.Grudzień 1981 r. Pułkownik SB Molibden zastaje Ryszarda Ochódzkiego, prezesa Klubu Sportowego "Tęcza", w intymnej sytuacji »
Druga część bajki dla dzieci, której scenariusz powstał na podstawie baśni Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa, na której wychowało się parę pokoleń dzieci. W Akademii ma pracownię Golarz Filip. Wśród tajemniczych, lecz bardzo nowoczesnych elektronicznych aparatów Filip konstruuje robota - lalkę o imieniu Adolf. Golarz programuje ją tak perfidnie, iż przeszkadza ona Panu Kleksowi w doświadczeniach. Na wydanym przez Kleksa balu dla gości »