Odc. 14: Ta mała wiolonczelistkaWiosna 1969 roku. Na poligonie wojskowym odbywają się ćwiczenia dla żołnierzy - studentów. Jest wśród nich Mietek, który z trudem znosi chamstwo i szykany przełożonych. Niebawem do jednostki przyjeżdża Gosia i załatwia mu przepustkę. Młodzi mają dla siebie tylko parę godzin. Spędzają je oddając się miłości w starej opuszczonej dzwonnicy. Tymczasem Basia prosi Andrzeja, by wykorzystał dawną znajomość »
Odc. 13: Coś się kończy, coś się zaczynaJest rok 1968. W domu przy Złotej nowe porządki zaprowadza prymitywny dozorca Prokop. Zaszczuty przez niego doktor Kazanowicz wyskakuje przez okno. Podczas demonstracji po zdjęciu "Dziadów" Gośka i Mietek zostają aresztowani, ale Gienkowi Popiołkowi udaje się doprowadzić do ich wypuszczenia. (Gienek jest milicjantem kierującym akcją). Ewa jest zazdrosna o Basię, pierwszą żonę Andrzeja. Łukasz Zbożny »
"Hartley Merril Award" za scenariusz. Nagroda za zdjęcia i drugoplanową rolę męską dla Bartosza Obuchowicza na FPFF w Gdyni w 2001 r. Drugi, po komedii romantycznej "Zakochani", samodzielny film fabularny Piotra Wereśniaka i jeden z nielicznych, naprawdę dobrych filmów sensacyjno kryminalnych, jakie w ostatnich latach nakręcono w Polsce. Zasługa to nie tylko sprawnej reżyserii, znakomitej gry aktorskiej (czołówka aż lśni od nazwisk »
Odc. 5: Ponad 200 czwartkówBasia dowiaduje się, że jest chora na gruźlicę. trafia do szpitala w Otwocku, gdzie Andrzej odwiedza ja w każdy czwartek. Wdzięczna za troskę przyjmuje w końcu jego oświadczyny. W tym czasie do Warszawy przybywa brat Andrzeja, Bronek. Zyskuje sławę bohatera pracy socjalistycznej na budowie trasy W - Z. Andrzej popada w konflikt z bratem, rekompensuje mu to miłość »
Francja, druga połowa XVII wieku. Piękna i młoda Angelika zgodnie z wolą ojca musi poślubić znacznie starszego od siebie hrabiego Joffreya de Peyrac, zwanego z racji charakterystycznej ułomności Wielkim Kulawcem z Langwedocji. Czas sprawia, że początkowo nieufna dziewczyna przekonuje się do uczuć mężczyzny, z którym związał ją los. Gdy mający ochotę zawładnąć ogromnym majątkiem hrabiego de Peyrac król Ludwik XIV oskarża go »
Odc. 8: Temida Komisarz Grosz bada sprawę zabójstwa małżeństwa Morsztynów. W rodzinie Morsztynów od pokoleń wszyscy byli prawnikami. Sędzia Morsztyn wziął sobie również prawniczkę za żonę. Razem głęboko przeżywali upadek polskiego wymiaru sprawiedliwości. Pierwszy krok zrobiła Pani Morsztyn, po wychowaniu córki odeszła z zawodu i założyła fundację pomocy społecznej. Zdobyła podziw, uznanie i pieniądze. Kilka lat później sędzia Morsztyn otworzył prywatną praktykę adwokacką. »