Film nominowany do Oscara.Ekranizacja wydanej w 1934 roku powieści Marii Dąbrowskiej. W kinach obejrzało ją blisko 25 mln widzów. Reżyser mówił: "Zafascynował mnie proces przemijania, śledzenie 40 lat życia bohaterów, Barbary i Bogumiła. W moim przekonaniu "Noce i dnie" są rzadko spotykanym utworem o przemijaniu, jakie wydała światowa literatura, a Barbara Niechcic to jeden z najpiękniejszych i równocześnie najbardziej złożonych portretów kobiecych »
Kultowa komedia sience - fiction.Nagroda Główna Jury i nagroda za scenografię na FPFFw Gdańsku, Syrenka Warszawska, Złota Kaczka oraz liczne nagrody za rekordy frekwencji, 3 miejsce w ankiecie Polityki na "Najciekawsze filmy polskie XX wieku". W 1991 roku dwóch śmiałków Maks i Albert poddaje się naukowemu eksperymentowi hibernacji. Eksperyment ma trwać kilka lat. Podczas ich snu wybucha jednak wojna nuklearna, która doprowadza »
Wielkanoc. Przed kościołem tłum ludzi odświętnie ubranych okrąża stoły zastawione koszyczkami. Ksiądz odmawia modlitwę, a potem zbliża się do stołu i błogosławi Boże dary, kropiąc kropidłem. Świadek koronny, Bocian, zajeżdża pod sklep. Po drugiej stronie wyrostek bierze zamach wiadrem pełnym wody. Bocian jest szybszy. Wyjmuje zza pasa pistolet i mierzy prosto w oczy chłopaka. Chłopak zamiera i... oblewa go wodą. Ksiądz i »
Odc. 1Serial "U Pana Boga w ogródku" Jacka Bromskiego to wersja telewizyjna komedii obyczajowej pod tym samym tytułem, kontynuacji filmu "U Pana Boga za piecem". Akcja rozgrywa się na prowincji, pozornie spokojnej, idyllicznej, w mieścinie Królowy Most, gdzie Agenci przywożą gangstera Czaplę, teraz jako Bociana, świadka koronnego. Sprawę zna tylko Komendant. który ma jeszcze inne kłopoty, brakuje mu podwładnych, poza tym nie »
Nagroda za dźwięk dla Nikodema Wołk -Łaniewskiego na FPFFw Gdańsku, "Złote Grona" dla Gabrieli Kownackiej na LLF w Łagowie w 1979 r. Komedia muzyczna w stylu retro nawiązująca do tradycji warszawskich teatrzyków rewiowych z lat 20 i 30 ubiegłego wieku. Warszawa, lata dwudzieste. Rewiowy teatrzyk "Czerwony Młyn" jest zagrożony bankructwem. Zrozpaczonego właściciela Kulkę-Lalewicza odwiedza inżynier Fred Kampinos i proponuje finansową pomoc. Wkrótce »
Komedia, która jak większość filmów Stanisława Barei, przedstawia polską rzeczywistość PRL - u z dużym przymrużeniem oka. Stanisław Maria Rechowicz - pracownik muzeum - zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież obrazu. Jeśli nie odda dzieła sztuki, czeka go 5 lat więzienia. Bohater postanawia uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Dla kamuflażu przebiera się za kobietę: robi sobie makijaż, wkłada perukę, ubiera się w damskie stroje. »