Rozrywka

„Dobry tytuł”. Zapraszamy na nowy program o książkach w TVP2

Telewizja Polska zaprasza na nowy program czytelniczo-publicystyczny „Dobry tytuł”, który będzie emitowany od 7 września w każdą sobotę o godz. 17:30 w TVP2. Program poprowadzi warszawsko-krakowski duet: felietonistka Agata Passent oraz krytyk i aktywista literacki Szymon Kloska. Na swoją kanapę gospodarze będą zapraszać pisarzy, poetów oraz znawców literatury.

O czym będzie program „Dobry tytuł”?

Dobry tytuł” to prowadzony w luźnej atmosferze magazyn o książkach, który co tydzień będzie dostarczać widzom literackich inspiracji. Każdy odcinek koncentruje się na ważnym – społecznym i kulturalnym – temacie.


W programie prezentowane będą recenzje krytyków literackich z mediów tradycyjnych i społecznościowych. Pojawi się również poezja – młodzi krytycy będą czytać i omawiać wiersze. Do pierwszych odcinków w roli recenzentów zostali zaproszeni: Zuzanna Sala, Igor Kierkosz, dr Wojciech Stanisławski, Piotr Sadowski i Joanna Jaworska.


Dynamiczną formułę programu wzbogacą także reportaże o ludziach tworzących wyjątkowe inicjatywy czytelnicze, kameralne księgarnie, biblioteki czy kluby książki.

W programie „Dobry tytuł” prowadzący oraz zaproszeni goście będą poruszać ważne tematy społeczne i kulturalne. Fot. Arsen Petrovtch/ TVP
W programie „Dobry tytuł” prowadzący oraz zaproszeni goście będą poruszać ważne tematy społeczne i kulturalne. Fot. Arsen Petrovtch/ TVP

Kto odpowiada za realizację programu „Dobry tytuł”?

Premierowe odcinki tureckiej produkcji „Wichrowe wzgórze” będzie można oglądać na antenie TVP1. Fot. mat. prasowe TVP

„Wichrowe wzgórze” – turecki serial, który we wrześniu zastąpił „Złotego chłopaka”

Serialowe nowości

Redakcja: Agata Passent i Szymon Kloska


Koncepcja i reżyseria: Artur Burchacki


Wydawca: Krzysztof Olesiński


Scenografia: Anna Mioduszewska


Oprawa graficzna programu: Julia Mirny


Kompozytor czołówki: Adam Brocki


Realizacja wizji: Krzysztof Ligęzowski


Realizacja dźwięku: Jerzy Orlecki


Realizacja światła: Konrad Kosiński


Producent kreatywny: Syndykat Autorów | Maja Skrońska


Opieka redakcyjna ze strony TVP: Monika Dąbrowska, Agnieszka Rataj, Artur Cichmiński


Producent: Dominik Zieliński


Kierownik produkcji: Magda Cichecka


Produkcja: Agencja Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych

„Dobry tytuł”. Kiedy i gdzie oglądać?

Program będzie miał premierę w sobotę 7 września o godz. 17:30 w TVP2. Na powtórki zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 16:35 do TVP Kultura.


Program dostępny będzie również w TVP VOD.

AZ
Więcej na ten temat