Rozrywka

„M jak miłość”, odcinek 1824. Bolesna prawda, która wychodzi na jaw

Zdjęcie z serialu „M jak miłość”. Kobieta i mężczyzna stoją naprzeciwko siebie i żywo rozmawiają. Po ich minach można wywnioskować, że poruszany temat jest poważny. Zapraszamy do oglądania serialu w TVP VOD.
W najnowszym odcinku „M jak miłość” Martyna nie będzie już w stanie ukrywać faktu, że Marcin u niej mieszka. Fot. Marta Gostkiewicz/ MTL Maxfilm
podpis źródła zdjęcia

Nowy odcinek serialu „M jak miłość” zostanie wyemitowany już we wtorek, 29 października, o godz. 20:55 w telewizyjnej Dwójce. Poszukiwania Marcina nabierają tempa i coraz więcej wiadomo na temat zaginięcia prywatnego detektywa. Tymczasem Martyna nie jest już w stanie dłużej ukrywać prawdy przed Marcinem. Jak dalej potoczą się losy bohaterów? Zapraszamy do TVP2! Serial można oglądać także w TVP VOD.

Wiara w odnalezienie Marcina

Reinhold Messner to włoski alpinista pochodzący z Tyrolu Południowego. Fot. Jakubaszek / GettyImages

„Góry to nie wrogowie, to lustro duszy” – rozmowa z legendą himalaizmu Reinholdem Messnerem

Kultura

Przygotowując się do otwarcia sklepu, Kama spotyka matkę Marcina, która ma wyjątkowo dobry humor. Szybko okazuje się, że kobieta czuje się już lepiej i zamierza wrócić do pracy do kawiarni. Zauważa, że partnerka Chodakowskiego nie jest ostatnio w formie.


– Dziecko, czy nie powinnaś trochę zadbać o siebie? Musisz zadbać o siebie, bo jak Marcin wróci i zobaczy cię w takim stanie, to się wkurzy!


– Jak to, jak wróci?!


Kama, od kilku dni śni mi się co noc ten sam sen… Marcin wraca! Ty wiesz, dziecko, że ja nie wierzę w żadne zabobony, gusła, przesądy, nic takiego. Po prostu to jest kompletnie realne. On wraca, zobaczysz. Od początku miałam rację, że on wróci, że żyje!

Ciąg dalszy poszukiwań Chodakowskiego

Tymczasem Jakub i Olek wciąż analizują sprawę zaginięcia Marcina, a Kuba cały czas zastanawia się nad tym, jak to się stało, że gdy spotkali się z Chodakowskim, ten przed nim uciekł.


– Zastanawiam się tylko nad jednym… dlaczego Marcin zaczął uciekać na mój widok i dlaczego, jeśli żyje i jest niedaleko Warszawy, nie wraca do domu? Czego się boi? Musieliśmy przegapić coś bardzo ważnego.


– Dlatego, póki co, ani słowa. Zwłaszcza Kamie. Nie możemy jej robić fałszywych nadziei.


– To oczywiste…


Mężczyźni decydują się pojechać w miejsce, w którym Kuba ostatni raz widział Marcina. Tam natrafiają na leśniczego. Ten wskazuje im trzy adresy, pod którymi mogliby zapytać o zaginionego. Wśród nich znajduje się także dom Martyny.

Marcin nie będzie już w stanie dalej uciekać przed swoją przeszłością. Fot. Marta Gostkiewicz/ MTL Maxfilm
Marcin nie będzie już w stanie dalej uciekać przed swoją przeszłością. Fot. Marta Gostkiewicz/ MTL Maxfilm

Prawda, którą poznaje coraz więcej osób

Reinhold Messner to włoski alpinista pochodzący z Tyrolu Południowego. Fot. Jakubaszek / GettyImages

„Góry to nie wrogowie, to lustro duszy” – rozmowa z legendą himalaizmu Reinholdem Messnerem

Kultura

Tymczasem, po wizycie w domu lekarki i rozmowie z Marcinem przy kawie, Agata pojawia się w szpitalu. W pokoju lekarskim zastaje policjantów, którzy przepytują jej kolegę z pracy. Gdy ten pokazuje jej zdjęcie Chodakowskiego, kobieta zamiera. 


– Kojarzysz go może?


– Nie…


– Proszę nas powiadomić, gdyby zgłosił się do szpitala. Może potrzebować pomocy, to pilne.


Gdy funkcjonariusze wychodzą, próbuje dowiedzieć się czegoś więcej od lekarza.


– O co chodziło? Dlaczego go szukają?


– Nie mam pojęcia…


Kobieta nie zastanawia się długo i dzwoni do Martyny, żądając wyjaśnień. Marcin powiedział jej, że jest kuzynem lekarki, ale policja sugeruje coś innego. Martyna łamie się pod naciskiem przyjaciółki i gdy się spotykają, opowiada jej prawdziwą historię Chodakowskiego. Agata jest w szoku.


– To się źle skoczy! I dla ciebie i dlatego faceta! I żeby było jasne… w tej sprawie ci nie odpuszczę!

Desperacka propozycja i szokujące wyznanie

Gdy Martyna wraca z pracy, przedstawia Marcinowi swój plan, który obejmuje ucieczkę zakochanych.


Musimy wyjechać! Musimy zostawić to wszystko, twoje i moje życie! Ja muszę się od tego odciąć, naprawdę! Zaczniemy wszystko od nowa, ja już dzwoniłam do banku!


Nie mogę z tobą wyjechać…


– Bo?


– Bo muszę się dowiedzieć, kim byłem, to mi nie daje spokoju!


Zrozpaczona kobieta sięga po alkohol. Gdy znajduje ją Marcin, Martyna wyznaje mu prawdę o jego tożsamości i o tym, jak wyglądało jego życie przed wypadkiem. Zapewnia go również o swojej miłości. Czy jednak to wystarczy, żeby zatrzymać mężczyznę przy sobie?

„M jak miłość” – emisja

Nowe odcinki serialu emitowane są w poniedziałki i wtorki o godz. 20:55 w TVP2. Produkcję można również oglądać w TVP VOD.

AZ
Więcej na ten temat