Choć najczęściej można zobaczyć go na drugim planie, swoimi występami przykuwa uwagę widzów. Pojawia się zarówno w komediach, jak i w obrazach dramatycznych. Obecnie można go podziwiać w serialu Telewizji Polskiej „Pan Mama”, gdzie wciela się w szwagra tytułowego bohatera. 29 marca Piotr Głowacki kończy 45 lat. Z tej okazji prezentujemy produkcje z jego udziałem, które można oglądać w TVP VOD.
Od lat udowadnia, że jest aktorem wszechstronnym. Bawi do łez w komediach, porusza w dramatach. Odebrał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę Jacka w „Dziewczynie z szafy”, w której ukazał obydwa oblicza swojego rzemiosła. Prywatnie jest mężem aktorki Agnieszki Marek, z którą ma córkę i syna.
„Pan Mama” (2025), reż. Jan Foryś
Nowy komediowy serial Telewizji Polskiej opisuje perypetie Sylwestra i jego rodziny. Po śmierci żony mężczyzna wychowuje samotnie troje dzieci, ale zawsze może liczyć na pomoc najbliższych. Jedną z takich osób jest szwagier Miras, w którego wciela się właśnie Piotr Głowacki.
Niezbyt rozgarnięty Miras ma różne zwariowane pomysły i czasem sam przypomina dziecko. On również potrzebuje, aby ktoś się nim zaopiekował. Takie schronienie zawsze znajduje u Sylwestra.
Nowe odcinki serialu „Pan Mama” można oglądać w TVP1 i TVP VOD, zaś przedpremierowe epizody są dostępne na platformie streamingowej Telewizji Polskiej w ramach odpłatnego pakietu.
„Miasto skarbów” (2017), reż. Marcin Ziębiński, Piotr Jaworski
Kryminalny serial Telewizji Polskiej opowiada o dwóch siostrach, które stają się przeciwniczkami. Alicja pracuje jako historyk sztuki i jest bardzo ceniona przez swoje środowisko. Jednak w pewnym momencie rezygnuje z kariery w ministerstwie kultury i wraca do rodzinnego Krakowa.
Po przeprowadzce Alicja zaczyna pomagać w wydziale policyjnym, który zajmuje się przestępstwami związanymi z dziełami sztuki. Okazuje się, że jej siostra Ewa uczestniczy w kradzieżach drogocennych przedmiotów. Piotr Głowacki wcielił się tu w komisarza Michała Szatnera, z którym współpracuje Alicja. Wszystkie odcinki serialu „Miasto skarbów” można obejrzeć za darmo w serwisie TVP VOD.
„Funeralia” (2022), reż. Bartłomiej Błaszczyński
Krótkometrażowy surrealistyczny obraz zainspirowany twórczością Franza Kafki. Piotr Głowacki wcielił się w głównego bohatera K., który jest grabarzem. Mężczyzna nie może rozstać się z urną z prochami zmarłej matki. Pewnego dnia bierze udział w nietypowych zawodach kopania grobów. Konkurs okaże się dla bohatera wyjątkowo trudny, a jego organizatorzy zrobią wszystko, by przegrał.
„Funeralia” łączą tragizm głównego bohatera z zabawnymi sytuacjami. Krótkometrażowy film jest dostępny za darmo na platformie TVP VOD.
„Anatomia zła” (2015), reż. Jacek Bromski
Po wielu latach Lulek wychodzi z więzienia. Emerytowanemu płatnemu zabójcy wolność pomógł odzyskać skorumpowany prokurator w zamian za wykonanie trudnego zlecenia. Chodzi o zastrzelenie komendanta głównego policji.
Podstarzały Lulek pozyskuje do pomocy młodego strzelca wyborowego z wojska, który został niesłusznie zdegradowany. Czy wspólnie uda im się wykonać zadanie?
Piotr Głowacki wykreował postać cynicznego prokuratora, za którym stoją jeszcze bardziej wpływowi ludzie. Film „Anatomia zła” można zobaczyć bezpłatnie w TVP VOD.
„Mistrz” (2021), reż. Maciej Barczewski
Biograficzny obraz o słynnym pięściarzu wagi koguciej Tadeuszu „Teddym” Pietrzykowskim, którego na ekranie odtworzył Piotr Głowacki. Podczas II wojny światowej sportowiec trafia do obozu Auschwitz-Birkenau.
Bohater musi walczyć tam o życie, a umiejętności z bokserskiego ringu pomagają mu przetrwać. Staje się idolem współosadzonych, co zauważają także dowódcy. Z czasem Teddy zaczyna toczyć coraz trudniejsze pojedynki, które okażą się śmiertelnie niebezpieczne. Czy bohater przeżyje te starcia? Produkcję „Mistrz” można oglądać w ramach płatnego pakietu.
„80 milionów” (2011), reż. Waldemar Krzystek
To jedna z najbardziej znanych ról w karierze Głowackiego. Aktor stworzył charakterystyczną postać kapitana Stanisława Sobczaka z ciętym i zgryźliwym poczuciem humoru. Akcja filmu rozgrywa się pod koniec 1981 r. we Wrocławiu. Oficer Służby Bezpieczeństwa inwigiluje tamtejsze środowisko Solidarności.
Opozycjoniści dowiadują się, że władza przeprowadzi akcję, która uniemożliwi im dalsze działanie. Planują wypłacić z banku składki miejscowych działaczy. To jednak nie będzie łatwe, bo Sobczak próbuje przeszkodzić w ich zamiarach. Kto pierwszy zdobędzie tytułowe 80 milionów? Film zapisał się w najnowszej historii polskiego kina dzięki brawurowej kreacji Głowackiego. Produkcję można oglądać w TVP VOD w ramach płatnego pakietu.

„Idź pod prąd” (2024), reż. Wiesław Paluch
Obraz opowiada o początkach kultowej grupy muzycznej KSU. Pod koniec lat 70. XX w. w Ustrzykach Dolnych Siczka razem ze swoimi kolegami zaczynają fascynować się muzyką punkrockową i związaną z nią subkulturą. Na początku noszą skórzane ubrania i wpinają w ciało agrafki, ale z czasem chcą zrobić coś więcej. W końcu zakładają zespół punkrockowy. Pomimo pewnych trudności, udaje im się zyskać popularność.
Jednak wtedy pojawia się Służba Bezpieczeństwa, która przygląda się młodym buntownikom. Kapitan Jerzy Majak próbuje rozbić grupę, ale jego zadanie okazuje się trudne do wykonania, bo punkowa subkultura rozprzestrzeniła się po całej okolicy, a nawet dotarła do jego bliskich. W oficera SB wcielił się Piotr Głowacki, który miał już spore doświadczenie z tego typu rolami. Biograficzny obraz o legendarnym zespole można obejrzeć odpłatnie w serwisie TVP VOD.
„Masz ci los!” (2023), reż. Mateusz Głowacki
Po śmierci seniora rodu rodzina przyjeżdża na jego pogrzeb. Starszy syn i córka ze swoimi bliskimi dowiadują się, że mężczyzna zostawił im niewielki spadek, a większość majątku przepisał na ukochaną sąsiadkę. Dopiero po jej śmierci dostaną całość. Kiedy niepocieszona rodzina ma już wyjeżdżać, dowiaduje się o kuponie zmarłego na loterii. Jego ostatni los okazał się zwycięski.
Jednak kupon schowała sąsiadka i nie zamierza go oddać. Chętnych do podziału nagrody robi się coraz więcej, gdy o wygranej przypadkiem dowiaduje się zaginiony syn Adam, którego odtworzył Piotr Głowacki. Razem z rodzeństwem obmyśla plan przejęcia nagrody. Komedia „Masz ci los” jest dostępna odpłatnie na platformie TVP VOD.