tvp.pl

Pogoda na środę 13 grudnia. Marznące opady i pochmurne niebo

Fot. Marcin Perkowski/Shutterstock
Środa przyniesie opady, które mogą zamarzać, powodując gołoledź. Fot. Marcin Perkowski/Shutterstock
podpis źródła zdjęcia

Wygląda na to, że w środę (13 grudnia) nie będziemy mogli liczyć nawet na pojedyncze promienie słońca. Zdaniem synoptyków tego dnia niebo mocno się zachmurzy, a na południu kraju zaistnieje spore ryzyko opadów deszczu. W którym rejonie kraju będzie najzimniej?

Wszystko wskazuje na to, że kolejny dzień tygodnia upłynie nam pod znakiem ciężkich chmur. Na drogach należy zachować szczególną ostrożność, bowiem na południu i południowym wschodzie kraju opady marznącego deszczu mogą spowodować gołoledź. W górach istnieje również ryzyko wystąpienia opadów śniegu. Wiatr będzie z kolei słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wiejący z kierunków wschodnich. 

Jaka będzie temperatura w poszczególnych miastach?

Najzimniej będzie w Białymstoku, Lublinie i Trójmieście 2°C. Nieco wyższą temperaturę termometry wskażą z kolei w Katowicach, Kielcach, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu i Warszawie – od 3°C do 5°C. Najcieplejsza aura przewidywana jest zaś we Wrocławiu (około 6°C). 


AZG

Więcej na ten temat