Rozrywka

Skomplikowane relacje w trzech zakątkach świata. Zobacz „Miasta miłości” w TVP VOD

Paul Haggis przedstawia nam trzy z pozoru niełączące się historie dotyczące trudnej miłości. Fot. Materiały prasowe/TVP
Paul Haggis przedstawia nam trzy z pozoru niełączące się historie dotyczące trudnej miłości. Fot. Materiały prasowe/TVP
podpis źródła zdjęcia

Wielokrotnie nagradzany reżyser Paul Haggis dotyka problemu trudnej miłości i zabiera nas w trzy różne miejsca na świecie, by opowiedzieć z pozoru niezwiązane ze sobą historie sześciu osób. „Miasta miłości” można obecnie obejrzeć w TVP VOD.

Zobacz: „Miasta miłości” w TVP VOD

Witkacy, Tadeusz Boy-Żeleński, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski muszą wspólnie rozwiązać zagadkę morderstwa nieznajomego mężczyzny. Fot. Materiały prasowe

Znakomitości zakopiańskiej bohemy i tajemnicze morderstwo. „Niebezpieczni dżentelmeni” w TVP VOD

Rozrywka

Zdobywca Oscara Paul Haggis („Miasto gniewu”) przedstawia nam historie opowiadające o trudnej miłości. W Paryżu zgorzkniały pisarz Michael (Liam Neeson) próbuje uporać się z przeszłością i niemocą twórczą. Laureat Nagrody Pulitzera niedawno odszedł od żony (Kim Basinger) i związał się z młodą kochanką Anną (Olivia Wilde). Skrywane przez parę sekrety uniemożliwiają im jednak budowanie wspólnego szczęśliwego życia.


W Rzymie amerykański biznesmen Sean (Adrien Brody) spotyka na swojej drodze Monikę (Moran Atias) i wplątuje się w kryminalną intrygę, by pomóc kobiecie odzyskać córkę z rąk włoskich gangsterów.


Z kolei w Nowym Jorku była gwiazda oper mydlanych Julia (Mila Kunis) musi zmierzyć się z oskarżeniami o próbę zabójstwa swojego syna. Dziecko trafia pod opiekę ojca, malarza Ricka (James Franco), ale kobieta chce za wszelką cenę je odzyskać, udowadniając swoją niewinność.

Trzy tylko pozornie niezwiązane ze sobą historie

Haggis w „Miastach miłości” skupia się na delikatnych i skomplikowanych relacjach, których doświadczamy w życiu – między małżonkami, między rodzicami a dziećmi, między nieznajomymi czy między kochankami. Tworzy w ten sposób trzy pozornie niemające ze sobą nic wspólnego historie, które toczą się w różnych zakątkach globu. Im bardziej jednak zagłębiamy się w seans, tym bardziej oczywiste staje się, że jednak jest coś, co je łączy.


Te same przedmioty, które widzimy w Nowym Jorku, możemy dojrzeć też w Rzymie czy w Paryżu. We wszystkich trzech miejscach słyszymy także ten sam charakterystyczny dźwięk i te same dwa słowa. Na to, by poznać ich znaczenie, trzeba jednak cierpliwie zaczekać do końca filmu.

Plejada gwiazd w rolach głównych

W rolę tytułowej nestorki wcieliła się aktorka Charlotte Rampling, która w 2016 roku została nominowana do Oscara w kategorii „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa” za film „45 lat”. Fot. Materiały prasowe/TVP

Nigdy nie jest za późno, żeby odnaleźć sens życia. Film „Nestorka” w TVP VOD

Kultura

Usiana gwiazdami obsada zdecydowanie jest mocną stroną produkcji Haggisa. W jej damskiej części zobaczymy zdobywczynię Oscara i Złotego Globu Kim Basinger (za rolę drugoplanową w filmie „Tajemnice Los Angeles”), nominowaną do Złotych Globów Milę Kunis (za rolę drugoplanową w „Czarnym łabędziu”) i znaną z serialu „Dr House” aktorkę i reżyserkę Olivię Wilde.


Z kolei w męskich wcieleniach postaci obsadzono zdobywcę Oscara Adriena Brody’ego (za rolę pierwszoplanową w filmie „Pianista”), laureata Złotych Globów Jamesa Franco (za grę w produkcjach „Disaster Artist” i „James Dean – buntownik?”) oraz nominowanego do Oscara Liama Neesona (za rolę pierwszoplanową w „Liście Schindlera ”).

JW
Więcej na ten temat